Spotkanie klasowe po latach. Gdzie i jak zorganizować?

Chociaż szkoła nie oznaczała zupełnie beztroskich czasów, to do dawnych przyjaźni z lat młodości i kolegów z ław szkolnych pewnie nie raz potrafiliśmy już zatęsknić. Bez względu na to, czy od czasu ukończenia szkoły podstawowej czy średniej minęło kilka czy kilkanaście lat. Nic więc dziwnego, że wciąż dużą popularnością cieszy się organizacja spotkań klasowych. Jak zatem zorganizować zjazd absolwentów, by uczcić kolejny jubileusz? Oto kilka naszych podpowiedzi.

Nie czekaj za zaproszenie. Czas działać

Oczywiście możemy czekać, aż dyrekcja naszej starej szkoły średniej wyśle nam zaproszenie na małą integrację, ale szanse na to są pewnie niewielkie. Wiele osób zmieniła nie tylko adres, ale także nazwisko. Odszukanie absolwentów może się okazać nie lada wyzwaniem. Poza tym administracja szkoły ma na głowie większe zmartwienia. Dlatego najlepiej samemu zorganizować zjazd klasowy, skrzykując dawne koleżanki i kolegów.

Jak znaleźć dawnych znajomych?

I tu dopiero zaczyna się prawdziwa misja. Na szczęście funkcjonują serwisy społecznościowe. I choć Nasza Klasa dawną świetność ma już za sobą, warto tam zajrzeć, z nadzieją, że zostały jeszcze jakieś wirtualne ślady dawnych koleżanek czy kolegów z klasy. Spotkanie klasowe po latach będzie zdecydowanie łatwiej zorganizować, zakładając grupę lub wydarzenie. Warto też skorzystać z wyszukiwarki społecznościowych serwisów biznesowych, takich jak Linkedin czy GoldenLine. Szukajmy informacji oraz dawnych zdjęć klasowych.

Przeczytaj także: Zjazd rodzinny - jak zorganizować udane spotkanie?

Musimy też pamiętać o osobach, które nie korzystają z social mediów. Nieoceniona będzie na pewno poczta pantoflowa i wykonanie kilku telefonów lub maili. W poszukiwaniu kontaktów może też pomóc wujek Google oraz wyszukiwarka zdjęć Google Images. Pamiętaj, by nie pominąć żadnego z kolegów. Nawet jeśli przebywa zagranicą lub odbywa właśnie staż w Polskiej Stacji Antarktycznej.

Nawiąż kontakt

Jeśli już pomysł organizacji spotkania klasowego dojrzał w naszej głowie, warto zrobić wstępny research, sprawdzić, gdzie nasze koleżeństwo aktualnie mieszka i czy mieliby ochotę wziąć udział w takim wydarzeniu. Warto byłoby już na tym etapie sporządzić wstępną listę osób zainteresowanych, które deklarują, że przyjdą na spotkanie. Wskazanie przez nich dogodnej pory spotkania (dzień powszechni czy weekend) też może okazać się pomocne przy ustalaniu ostatecznego terminu zjazdu. Dobrze byłoby wysłać zaproszenie na spotkanie klasowe z dwu, a nawet trzymiesięcznym wyprzedzeniem.

Gdzie zorganizować spotkanie klasowe?

Wybór miejsca zależy od liczby zadeklarowanych chętnych oraz miejsca aktualnego zamieszkania absolwentów. W przypadku niewielkiej liczby osób kameralny lokal gdzieś na mieście może się okazać ciekawą propozycją. A co, jeśli chętnych będzie znacznie więcej (bo taka okazja zdarza się w końcu raz na wiele lat), a niektórzy przyjadą z zagranicy lub z innej miejscowości?

W takim razie dobrym pomysłem będzie zorganizowanie spotkania w restauracji hotelowej, niedaleko miasta. Świetnie, jeśli hotel jest świetnie skomunikowany i położony blisko trasy ekspresowej lub autostrady. Część osób będzie mogła po spotkaniu wypocząć w hotelu, nie patrząc nerwowo na zegarek, że trzeba już wracać do domu. Zakres atrakcji, jakie może zaproponować hotel, jest o wiele bogatszy niż najlepsza knajpka w centrum miasta.

Spotkanie klasowe blisko Warszawy

Jeśli kończyłaś lub kończyłeś szkołę średnią w Warszawie lub w okolicach, warto wybrać Artis Loft Hotel. To trzygwiazdkowy obiekt położony zaledwie 40 km od stolicy, tuż przy trasie s8. Ma świetną Restaurację Naturalną, dwa parkingi oraz ogród hotelowy o powierzchni ponad 3,5 ha. Przy sprzyjającej aurze możecie odkurzyć dawne wspomnienia i przypomnieć szkolne anegdoty, sącząc drinki na hamakach w naszej strefie relaksu.

Od wielu lat organizujemy w naszym hotelu spotkania klasowe po latach, zjazdy absolwentów. Jeśli chcesz zorganizować przyjęcie okolicznościowe w okolicach Warszawy, skontaktuj się z nami. Zapraszamy do współpracy.