Zjazd rodzinny – jak zorganizować udane spotkanie?

W dzisiejszych czasach zdarza nam się zapominać, jak ważne jest pielęgnowanie rodzinnych relacji. Ciągła praca, natłok codziennych obowiązków czy odległość nie sprzyjają utrzymywaniu stałego kontaktu, zwłaszcza z dalszymi krewnymi. Świetnym sposobem na nadrobienie zaległości może być zjazd rodzinny – podpowiadamy, jak go zorganizować!

Zjazd rodzinny – organizacja krok po kroku

Tak jak w przypadku innych wydarzeń, przy przygotowywaniu zjazdu rodzinnego potrzebny jest dobry plan. Tego typu przyjęcia okolicznościowe bywają bowiem sporym organizacyjnym wyzwaniem – choćby ze względów logistycznych. Nie wiesz od czego zacząć? Nie ma powodów do obaw! Od organizacji udanego spotkania z bliskimi dzieli Cię zaledwie 5 kroków.

Krok 1: Określ charakter i ustal budżet zjazdu rodzinnego

Zanim przejdziemy do kwestii typowo organizacyjnych, warto odpowiedzieć sobie na jedno podstawowe pytanie: jaki charakter powinien mieć zjazd rodzinny? Czy chcemy spędzić trochę czasu z bliskimi, których dawno nie widzieliśmy, a może spotkanie ma na celu zapoznanie dalszych krewnych, na przykład po ślubie? Istotne jest też określenie, czy będzie to wydarzenie formalne, czy raczej nieoficjalne. I w końcu – konieczne będzie ustalenie budżetu imprezy. Odpowiedzi na te pytania okażą się niezwykle pomocne na kolejnych etapach organizacji zjazdu.

Krok 2: Przygotuj listę gości spotkania rodzinnego

Organizację zjazdu rodzinnego należy rozpocząć od sporządzenia listy gości. To bardzo ważne – od liczby osób, która weźmie udział w wydarzeniu, zależy przede wszystkim wybór miejsca spotkania. Przygotowując listę gości, weźmy pod uwagę, że niektórzy członkowie rodziny mogą mieszkać w innym mieście czy nawet kraju. To także będzie miało wpływ zarówno na miejsce, jak i termin wydarzenia.

Krok 3: Wybierz najlepszy termin imprezy rodzinnej

Choć znalezienie terminu spotkania, który będzie odpowiadał wszystkim gościom, może nie być łatwe, warto postarać się to zrobić. By szanse na przyjazd wszystkich zaproszonych były jak największe, proponowaną datę zjazdu należy ustalić możliwie wcześnie. Dzięki temu wszyscy goście będą mogli uwzględnić wydarzenie w swoim kalendarzu, a ci, którzy będą musieli na nie dojechać – bez problemu zaplanują podróż. Wyznaczając termin imprezy z wyprzedzeniem zyskujemy ponadto więcej czasu na dopięcie szczegółów.

Krok 4: Znajdź idealne miejsce na zjazd rodzinny

Mimo że każdy etap organizacji spotkania rodzinnego jest istotny, wybór miejsca, w którym się ono odbędzie, ma szczególne znaczenie. Podejmując decyzję, należy wziąć pod uwagę szereg aspektów, w tym lokalizację, możliwość zarezerwowania noclegu dla przyjezdnych, dodatkowe atrakcje, a w końcu – atmosferę. Doskonałym rozwiązaniem, szczególnie jeśli członkowie rodziny rozsiani są po całym kraju, a może nawet świecie, jest organizacja zjazdu rodzinnego w hotelu. Tylko jak znaleźć ten idealny?

Wymarzonym miejscem na spotkania rodzinne i inne przyjęcia okolicznościowe, jak 18. urodziny, wieczór panieński czy wieczór kawalerski, jest Artis Loft Hotel. Nasz obiekt znajduje się około 40 km od centrum Warszawy, tuż przy drodze ekspresowej S8, w pobliżu autostrady A2, dzięki czemu goście z każdego zakątka kraju dotrą tu bez większych przeszkód. A to dopiero jedna z wielu zalet!

W naszym obiekcie znajduje się nowoczesna restauracja, w którym podczas zjazdu można zjeść uroczystą, rodzinną kolację, oraz klimatyczna strefa SPA, gdzie przygotowaliśmy saunę fińską z automatyczną aromatyzacją, jacuzzi oraz ścianę z soli himalajskiej. Upragnione odprężenie przyniesie również relaks w pięknym ogrodzie o powierzchni 3,5 ha, natomiast najmłodszych zachwyci hotelowa sala i plac zabaw. A po dniu pełnym wrażeń na gości czekać będą stylowe pokoje w loftowym klimacie.

Krok 5: Uwieczniaj wspomnienia!

Udało się dopiąć wszystko na ostatni guzik? Wspaniale! Nie zapomnijmy więc uwiecznić tych cennych chwil spędzanych w gronie najbliższych. Wspólne fotografie, filmy czy księga gości – sposobów na upamiętnienie wydarzenia jest co najmniej kilka. Nie zapomnijmy też ustalić terminu kolejnego spotkania – może warto uczynić je małą, rodzinną tradycją?