5 powodów, dla których warto spędzić święta w hotelu

Magiczne święta Bożego Narodzenia z najbliższymi to nasze najskrytsze marzenie: pyszne, tradycyjne jedzenie - uroczysta kolacja wigilijna i obowiązkowe 12 potraw, w tym kompot z suszu i kutia, piękne dekoracje świąteczne z strojną choinką, wizyta Świętego Mikołaja i moc prezentów. To jest w naszych sercach i głowach – tego pragniemy! 

Gdy świąteczna magia spotyka się z rutyną życia, scenariusze bywają różne. Kutia – jak to się robi i dlaczego nie wyszła? Kto ulepi pierogi? Dekoracje świąteczne do siebie nie pasują. I nie dostaliśmy wystarczająco długiego urlopu przed świętami. Zmęczeni przygotowaniami zapominamy o tym, co najważniejsze. 

Doskonałym rozwiązaniem, które pozwala uniknąć tego przedświątecznego zabiegania, jest wyjazd na pobyt świąteczny do hotelu. Praktycznie każdy obiekt w tej chwili oferuje pakiety świąteczne o różnych długościach. Dopasowanie pakietu do potrzeb gości nie powinno być wyzwaniem.

Zalet spędzania świąt Bożego Narodzenia w hotelu jest kilka.

Bez sprzątania i gotowania

Przygotowania do świąt zaczynają się delikatnie już pod koniec listopada, bo wtedy trzeba naszykować ciasto na tradycyjne pierniki. Potem jest mycie okien, generalne porządki, wielkie zakupy, pakowanie prezentów, 12 potraw... A i jeszcze: podgrzać, podać i pozmywać – kto tego nie zna?

Rytuał, który powtarza się co roku, doprowadzając do wyczerpania całe rodziny, które chcą mieć idealne święta. Tak oto przyjemność staje się uciążliwym obowiązkiem, a bywa też... źródłem konfliktów. Hotele zazwyczaj przygotowują wyjątkowe i spektakularne menu świąteczne, korzystając z regionalnych przepisów. Potrawy podane w hotelu bywają źródłem inspiracji po powrocie z pobytu.

Równie wyjątkowe bywają dekoracje świąteczne hoteli: 5-metrowa choinka czy świąteczne oświetlenie całego budynku – to robi wrażenie i trudno to powtórzyć!

Rodzinne święta. Czas odłożyć smartfony

Zazwyczaj świąteczne oferty pobytowe bardzo szczegółowo określają, co i kiedy dzieje się każdego dnia. Animacje takie, jak: wspólne dekorowanie bombek, pieczenia pierników z tradycyjnego ciasta, które Szef Kuchni przygotował 4-6 tygodni wcześniej, kulig czy ognisko z kiełbaskami i żurkiem to prawdziwa przyjemność dla całej rodziny, a szczególnie dzieci.

Przy tak dobrej organizacji pobytu goście najzwyczajniej nie mają czasu na siedzenie w telefonie czy przeglądanie tabletu. Rzeczywistość jest tak pełna doświadczeń i wrażeń, że skłania do uważności i skupieniu na tym, co dzieje się tu i teraz.

Cioci w tym roku nie zapraszamy

Wyjeżdżając na święta do hotelu czy resortu spa, możemy uciec od świątecznych konwenansów, które wymagają od nas odwiedzenia mało lubianych krewnych podczas świąt czy przesiadywania przy obficie zastawionym stole przez 2 dni.

Z zupełnie czystym sumieniem możemy robić to, na co mamy ochotę i spędzić czas zgodnie z wybraną przez siebie ofertą. Święta mogą być przecież połączone z wyjazdem na narty czy do term. To może być prawdziwy czas dla nas i naszych najbliższych krewnych.

Boże Narodzenie w hotelu. Zainspiruj się

Świąteczny wyjazd może być również źródłem nowych wrażeń, wiedzy i realizacji swoich pasji. Warto zajrzeć do internetu, aby poszukać unikalnych ofert świątecznych, niekoniecznie takich oczywistych i tradycyjnych. Warto wybrać hotel leżący blisko jakieś ciekawej atrakcji, aby zwiedzić ją przy okazji pobytu. W końcu święta to nie tyko wigilijny wieczór, rodzinne pogaduchy i prezenty.

A może pobyt świąteczno-noworoczny?

Coraz częściej zdarza się, że rezygnujemy lub skracamy wakacje letnie na rzecz tych zimowych, realizowanych między Bożym Narodzeniem a świętem Trzech Króli. Zbliżamy się tym samym do europejskich zwyczajów, np. w Austrii jest dość oczywisty okres wypoczynku. Zima jest atrakcyjna ze względu na możliwość uprawnia sportów zimowych czy przepiękne ośnieżone widoki i krajobrazy. Przy tak długim okresie wypoczynku możemy uzyskać naprawdę atrakcyjną cenę za pakiet – zatem warto negocjować.

Jeśli zastanawiasz się, gdzie spędzić Boże Narodzenie, rozważ pakiet hotelowy. Ceny pobytów z pełnym wyżywieniem, wigilią oraz atrakcjami dla dzieci nie są wygórowane. Warto taką opcję wziąć pod uwagę, zwłaszcza jeśli ten świąteczny czas chcielibyśmy przeznaczyć na wypoczynek w kojącej świątecznej atmosferze, a nie na gorączkowe bieganie po sklepach, sprzątanie i wielogodzinne przygotowanie potraw w kuchni.