Sposoby na udany pobyt w hotelu

Weekend lub dłuższy pobyt w hotelu pod Warszawą? Taka forma wypoczynku ma szereg zalet i cieszy się stale rosnącą popularnością. Bliskie otoczenie przyrody, kameralna atmosfera, a to wszystko w niewielkiej odległości od miasta. Mazowsze, choć piękne, jest w gruncie rzeczy mało znane – a na turystów czeka tu wiele nieodkrytych miejsc, ciekawa historia i architektura oraz wspaniała lokalna kuchnia.

By jednak wszystkie nasze wypady, niezależnie od ich długości, okazywały się udane, należy pamiętać o kilku kwestiach.

Sprawdź hotel w sieci

Zanim wyjedziesz na weekend, upewnij się, czy miejsce, do którego się wybierasz ma stronę internetową i jak ona wygląda. Aktualne treści i ładne zdjęcia hotelu to najlepszy przejaw dbałości o gości i ich wrażenia. Sprawdź, jakie atrakcje oferuje sam obiekt, jak i jego najbliższa okolica. Poszukaj też opinii osób, które już to miejsce odwiedziły – cennym źródłem informacji jest na przykład serwis TripAdvisor.

Oferta skrojona na miarę

Wybrałeś już miejsce, które chcesz odwiedzić? Świetnie! Skontaktuj się z obiektem i zapytaj o ofertę przygotowaną specjalnie dla Ciebie. Coraz więcej hoteli przygotowuje specjalne rozbudowane pakiety pobytowe, spełniające różne oczekiwania gości. A jeśli chciałbyś nieco zmodyfikować gotową ofertę lub doprecyzować warunki pobytu dzieci, wystarczy zapytać o taką możliwość.

Zobacz także: Jak się ubrać do SPA w hotelu?

Obecnie w wielu obiektach rezerwację można złożyć nie tylko telefonicznie czy mailowo, ale też online. To bardzo wygodne rozwiązanie, a z reguły – także najkorzystniejsze cenowo. Dodatkowo w hotelu na gości nierzadko czekają powitalne drinki lub vouchery rabatowe do restauracji.

Sprawdź warunki anulacji pobytu

Bez względu na to, jak długo planowałeś ten wyjazd, niekiedy zdarzają się nieprzewidziane sytuacje. W związku z tym warto, już na etapie rezerwacji, ustalić warunki ewentualnej anulacji pobytu. Miej na uwadze, że w przypadku niektórych ofert nie ma możliwości całkowitej rezygnacji – wówczas obiekt proponuje zmianę terminu rezerwacji.

Zawsze proś o potwierdzenie rezerwacji

By uniknąć nieprzyjemnych niespodzianek, zawsze poproś o mailowe potwierdzenie rezerwacji – szczególnie przy tych dokonywanych telefonicznie – w którym zawarte zostaną wszystkie warunki pobytu, w tym termin przyjazdu, liczba dni czy cena. Jest to szczególnie przydatne w sytuacjach spornych, w których ułatwia osiągnięcie porozumienia.

Dowiedz się, o której jest śniadanie

Czy może być coś bardziej irytującego podczas pobytu w hotelu, niż zejście na śniadanie już po jego zakończeniu? Choć w takiej sytuacji z pewnością zostanie Ci ono zaserwowane, lepiej uniknąć zbędnego stresu i móc cieszyć się posiłkiem w spokoju, korzystając z pełnego wyboru potraw czy stacji live cooking.

Przeczytaj również: Czy w pokoju hotelowym można przyjmować gości?

Co ważne, dotyczy to wszelkich oferowanych przez hotel usług – nie tylko śniadania. Jeżeli zatem cokolwiek budzi Twoje wątpliwości, nie bój się pytać! Najlepiej zrobić to jeszcze przed przyjazdem, a najpóźniej w momencie zakwaterowania.

Zgłaszaj usterki

Coś zepsuło się w Twoim pokoju lub nie działa tak, jak powinno? Jak najszybciej zgłoś to w recepcji. W miarę możliwości, zwykle w zależności od pory dnia, w Twoim pokoju zjawi się pracownik działu technicznego. Jeżeli występująca usterka wpływa na jakość Twojego pobytu, a nie uda się jej usunąć, hotel powinien zaproponować Ci satysfakcjonujące rozwiązanie problemu, na przykład zamianę pokoju na inny.

A gdyby tak zostać dłużej?

Komfortowe i przestronne pokoje, pyszne jedzenie, miła obsługa, piękny hotelowy ogród  i doskonała pogoda – to goście cenią najbardziej. Ten idealny scenariusz może jednak zepsuć zbliżający się koniec doby hotelowej. Jeśli jednak chcesz nieco przedłużyć swój pobyt, czasem istnieje taka możliwość, oczywiście w miarę dostępności pokoju. Szczegółowych informacji powinna udzielić Ci recepcja.

Chcę tu wrócić!

Jeżeli wyjazd zaliczasz do zdecydowanie udanych, zapytaj o możliwość dołączenia do hotelowego programu lojalnościowego. Jego uczestnicy otrzymują przez e-mail specjalne, dedykowane wąskiemu gronu oferty, nierzadko zanim trafią one do oficjalnej sprzedaży, a także dodatkowe rabaty. By być na bieżąco, warto też obserwować profile hotelu w serwisach społecznościowych.

Pielęgnuj wspomnienia

Nie ma znaczenia, czy Twój pobyt mijał na odkrywaniu lokalnych atrakcji czy błogim relaksie na łonie natury. Pielęgnuj te wspomnienia aż do… następnej wizyty! Do zobaczenia!