Gdzie nad wodę w okolicach Warszawy? 5 propozycji

Słoneczna aura i wysokie temperatury zachęcają do wypoczynku na świeżym powietrzu. W upalne dni wytchnienia najchętniej szukamy nad wodą – jednak wcale nie musimy od razu planować wyprawy na Mazury lub nad Bałtyk. W okolicach Warszawy, a zarazem w niewielkiej odległości od hotelu Artis Loft znajduje się co najmniej kilka wartych odwiedzenia kąpielisk.

Zalew Żyrardowski w Żyrardowie

Zalew Żyrardowski położony jest w zachodniej części Mazowsza, który został sztucznie utworzony w latach 90. ubiegłego wieku. W 2018 roku miejsce to przeszło prawdziwą metamorfozę i stało się jedną z najpopularniejszych letnich atrakcji w regionie. Obecnie na turystów i okolicznych mieszkańców nad Zalewem Żyrardowskim czekają strzeżone i ogrodzone kąpielisko, dwie plaże – trawiasta i piaszczysta, przystań oraz restauracja. Powstały tu też plenerowe siłownie, boiska do piłki nożnej oraz plac zabaw dla dzieci, a miłośnicy sportów wodnych mogą popływać żaglówką, kajakiem lub rowerem wodnym. W sezonie nad Zalewem Żyrardowskim organizowane są liczne wydarzenia plenerowe, koncerty, maratony pływackie oraz regaty.

Zalew Żyrardowski znajduje się 50 km od centrum Warszawy i 10 km od Artis Loft Hotel.

Zalew Zegrzyński

Zalew Zegrzyński, a właściwie jezioro Zegrzyńskie, bo tak brzmi jego oficjalna nazwa, to utworzony w 1963 roku zbiornik retencyjny na Narwi, leżący na północ od Warszawy. Latem to jeden z popularniejszych celów weekendowych wypadów mieszkańców Warszawy i okolic, spragnionych wypoczynku nad wodą. Nad Zalewem Zegrzyńskim znajduje się kilka plaż, więc odpowiedniego miejsca nie powinno stanowić problemu.

Zobacz także: Gdzie do lasu pod Warszawą?

Jednym z nich jest Dzika Plaża w Nieporęcie, choć nazwa ta może być myląca – jest to bowiem najbardziej znana plaża nad Zegrzem. Można tu zrelaksować się na długiej piaszczystej plaży lub niewielkim, ładnym molo lub wypożyczyć rower wodny czy kajak. Z myślą o najmłodszych przygotowano natomiast pełen atrakcji plac zabaw. Warto jednak mieć świadomość, że Dzika Plaża w Nieporęcie cieszy się bardzo dużą popularnością, dlatego w gorący, letni weekend bywa tu dość tłoczno.

Dzika Plaża w Nieporęcie znajduje się 37 km od centrum Warszawy i 72 km od Artis Loft Hotel.

Plaża w Serocku

Osobom ceniącym bardziej kameralną atmosferę bardziej spodoba się na plaży w Serocku, leżącym w północnej części jeziora Zegrzyńskiego. Plaża jest tu nieco mniejsza, ale bardzo zadbana, można wypożyczyć sprzęt wodny, pograć w siatkówkę plażową lub koszykówkę, poćwiczyć na siłowni plenerowej lub cieszyć się słońcem na niewielkim molo. Świetną atrakcją plaży w Serocku jest także wodny plac zabaw, który zachwyci wszystkie dzieci.

Plaża w Serocku znajduje się 42 km od centrum Warszawy i 88 km od Artis Loft Hotel.

Zalew Tatar w Rawie Mazowieckiej

Zalew Tatar w Rawie Mazowieckiej to akwen o powierzchni ponad 50 ha, który wraz ze znajdującym się tu Ośrodkiem Sportu i Rekreacji tworzy znakomite warunki do wypoczynku nad wodą. Na turystów i mieszkańców czekają tu piaszczysta, strzeżona plaża, alejki spacerowe, liczne ławeczki rozstawione wzdłuż brzegu oraz punkty gastronomiczne.

Przeczytaj również: Jednodniowy wypad pod Warszawę - gdzie warto pojechać?

Amatorzy aktywności natomiast mogą pielęgnować swoje pasje na trasie pieszo-rowerowej biegnącej wokół zalewy lub wypożyczając rower wodny, kajak czy łódkę. Do ich dyspozycji oddaje się ponadto zewnętrzną siłownię, a na terenie wspomnianego Ośrodka Sportu i Rekreacji – również korty tenisowe, boisko do siatkówki plażowej oraz halę sportową z sauną i siłownię.

Zalew Tatar znajduje się 80 km od centrum Warszawy i 35 km od Artis Loft Hotel.

Plaża nad Świdrem w Otwocku

Plaża Miejska nad rzeką Świder w Otwocku leży na pograniczu tej miejscowości z Józefowem. Miejsce to cieszy się bardzo dużą popularnością zwłaszcza wśród okolicznych mieszkańców, którzy wśród otaczających kąpielisko drzew szukają wytchnienia od upału. Oprócz plaży znajdują się tu boisko do siatkówki plażowej oraz punkty gastronomiczne i handlowe. W sezonie letnim na plaży w Otwocku organizowane są koncerty, karaoke, pokazy filmowe czy transmisje wydarzeń sportowych.

Plaża nad Świdrem w Otwocku znajduje się 22 km od centrum Warszawy i 60 km od Artis Loft Hotel.

Jeśli już wiesz, gdzie z rodziną pojedziesz nad wodę - pamiętaj, by wybrać w pobliżu najlepszy hotel dla rodzin z dziećmi, który oferuje mnóstwo atrakcji dla najmłodszych.