Dlaczego warto wybrać hotel z własną restauracją?

Hotele oferują swoim gościom najróżniejsze udogodnienia. Najczęściej spotykane to strefa SPA, atrakcje dla dzieci czy rozmaite rozrywki, które uprzyjemniają pobyt. Jednak najpopularniejszym udogodnieniem zdecydowanie jest własna restauracja, niemniej nie wszystkie obiekty nią dysponują. Dlaczego warto wybrać hotel z własną restauracją?

Dostępność oferty śniadaniowej

Któż z nas o poranku nie marzy o pysznym śniadaniu? Decydując się na pobyt w obiekcie z własną restauracją, nie trzeba się martwić o pierwszy posiłek dnia, który nierzadko określany jest jako najważniejszy. Śniadania to nieodłączny element oferty każdej hotelowej restauracji – najczęściej mają one formę bufetu szwedzkiego, dzięki czemu każdy gość z pewnością znajdzie coś dla siebie. Warto jednak mieć świadomość, że choć w wielu hotelach – takich jak Artis Loft – śniadania są wliczone w cenę noclegu, to w niektórych obiektach trzeba za nie dodatkowo zapłacić.

Możliwość zamawiania dań z karty

Wybierając hotel z własną restauracją nie tylko nie musimy zastanawiać się, co zjeść na śniadanie, ale też w ramach innych posiłków. W Restauracji Naturalna w hotelu Artis Loft zapraszamy gości na podróż do świata smaków, serwując dania z różnych zakątków globu. Nie muszą więc martwić się, gdzie wybrać się na obiad czy kolację – duża różnorodność dań proponowanych à la carte pozwala sprawia, że za każdym razem można skosztować czegoś innego.

Organizacja wydarzeń okolicznościowych

Wiele restauracji oferuje możliwość organizacji przyjęć okolicznościowychwesel, komunii, chrzcin czy jubileuszy. To rozwiązanie cieszące się stale rosnącą popularnością, ponieważ zdejmuje z barków organizatora ciężar związany z koniecznością przygotowania spotkania. Nie inaczej jest w przypadku restauracji hotelowych – w nich także odbywają się różnego rodzaju rodzinne uroczystości.

Dlaczego jednak warto zdecydować się na ich organizację właśnie w tego typu obiekcie? Wśród zalet tego rozwiązania należy wskazać między innymi możliwość zapewnienia gościom noclegu, co docenią zwłaszcza osoby, których członkowie rodziny są rozsiani w różnych, nierzadko odległych częściach kraju. Możliwość odpoczynku zarówno przed, jak i po wydarzeniu to ogromne udogodnienie – uczestnicy imprezy nie muszą zastanawiać się nad rezerwacją noclegu we własnym zakresie, korzystać z uprzejmości rodziny lub znajomych czy martwić powrotem z uroczystości jeszcze w tym samym dniu.

Organizacja imprez firmowych

W restauracji można zorganizować nie tylko okolicznościowe przyjęcie rodzinne, ale również event firmowy. Niezależnie od charakteru wydarzenia, jego organizacja w restauracji to sprawdzony i zawsze dobry pomysł. Tego typu impreza z powodzeniem może odbyć się też w restauracji hotelowej – bez względu na to, czy ma to być event integracyjny, piknik firmowy, czy elegancki bankiet po konferencji.

Analogicznie jak w przypadku uroczystości rodzinnych, za skorzystaniem z tej opcji przemawia między innymi możliwość zapewnienia noclegu uczestnikom. Obecnie wiele firm funkcjonuje w trybie zdalnym, co oznacza, że ich pracownicy nie zawsze mieszkają w jednym mieście. W takim przypadku organizacja spotkania zawsze wiąże się z koniecznością rezerwacji noclegu dla mniejszej czy większej liczby osób. W niektórych hotelach, takich jak Artis Loft, dostępna jest także oferta konferencyjna, dzięki czemu wydarzenie można śmiało połączyć z warsztatami czy szkoleniem lub corocznym spotkaniem podsumowującym efekty pracy.