Jak zorganizować wigilię firmową?

Zbliżający się koniec roku kalendarzowego to nie tylko okres gorączkowych przygotowań do świąt, ale także czas organizacji wigilii firmowych. Na ich wyprawienie decyduje się już wielu pracodawców, którzy chcą spotkać się z pracownikami w zupełnie innej, można by rzec magicznej atmosferze. Pozostaje jednak odpowiedzieć na jedno, ale za to bardzo ważne pytanie: jak i gdzie zorganizować imprezę świąteczną?

Wigilia firmowa – dlaczego warto?

Choć wielu pracodawców nie trzeba przekonywać o tym, że warto zorganizować wigilię firmową, z pewnością nie zaszkodzi o tym przypomnieć. Jak już wspomnieliśmy, tego typu przyjęcie to przede wszystkim możliwość spotkania się ze współpracownikami na zupełnie innym gruncie niż ma to miejsce na co dzień. Co więcej, impreza wigilijna, jak żadna inna, sprzyja zacieśnianiu więzi w zespole, co w głównej mierze jest zasługą panującej w tym czasie świątecznej atmosfery.

Zamów nasz Catering Wigilijny

Natomiast z punktu widzenia pracodawcy, wigilia firmowa to również doskonały moment, by podziękować pracownikom za ich całoroczne wysiłki, podsumować osiągnięte wyniki, wyróżnić wybitnych członków zespołu czy przedstawić cele wyznaczone na kolejne 12 miesięcy.

Firmowe spotkanie świąteczne – zadbaj o odpowiedni nastrój!

Organizację wigilii firmowej najlepiej rozpocząć od podjęcia decyzji, jaki charakter ma mieć nasze przyjęcie. Jako że zwyczaje związane ze Świętami Bożego Narodzenia są silnie zakorzenione w polskiej tradycji, najczęściej przybiera ono formę spotkania przy suto zastawionym stole, odbywającego się w iście rodzinnej atmosferze i mijającego na miłych rozmowach niekoniecznie o pracy.

Imprezy świąteczne niekiedy wyglądają nieco inaczej w przypadku międzynarodowych korporacji. Nierzadko, oprócz uroczystej wigilijnej kolacji, organizowane są też zabawy taneczne z dodatkowymi atrakcjami, trwające do późnych godzin nocnych. Jeśli jednak zależy nam na pielęgnowaniu rodzimych tradycji, wspólnie znajdziemy złoty środek, by przyjęcie w krajowym oddziale miało jak najwięcej polskich akcentów.

Nasza propozycja na Bankiet Firmowy

Charakter wigilii firmowej zależy także od zwyczajów, panujących w waszej organizacji. Pod uwagę z pewnością warto wziąć preferencje, pomysły oraz sugestie pracowników firmy, zwłaszcza tych, którzy mieli już okazję brać udział we wcześniejszych spotkaniach. Dzięki temu znacznie chętniej będą oni uczestniczyć w przyjęciu, gdyż będzie to dla nich prawdziwa przyjemność, a nie przykry obowiązek.

Gdzie zorganizować wigilię dla firmy?

Na charakter i przebieg świątecznego spotkania z pracownikami ogromny wpływ ma miejsce jego organizacji – a najlepiej sprawdzają się lokalizacje, dające szerokie możliwości. Takie, w których może odbyć się zarówno kolacja w wąskim gronie i intymnej atmosferze, jak i dłuższa zabawa z atrakcjami oraz noclegiem. Dokonując wyboru lokalu, świetnym pomysłem będzie hotel z restauracją, mogący poszczycić się i dobrą kuchnią, i odpowiednim klimatem.

Wigilia firmowa – ustal optymalny termin

Ważnym aspektem jest również termin organizacji imprezy. Wielu firmom zależy, by wigilia odbyła się w grudniu, co pozwala jeszcze lepiej poczuć klimat zbliżających się świąt. Ustalając datę przyjęcia, warto uwzględnić plany pracowników oraz ich przygotowania do najbardziej rodzinnego, a przy tym dość gorączkowego, okresu w roku.

Optymalnym momentem jest z reguły początek grudnia, niemniej należy mieć na uwadze, że terminy te są szczególnie oblegane, dlatego dokładną datę najlepiej wybrać z możliwie dużym wyprzedzeniem. Wówczas nie będziemy musieli martwić się o dostępność miejsc w restauracjach czy hotelach. Zaś im bliżej świąt, tym wolnych terminów jest coraz mniej.

Impreza świąteczna dla pracowników – jakie menu wybrać?

Ustalając menu na wigilię firmową, nie zapominajmy o tradycji. Tego wieczoru nie powinno zabraknąć typowych świątecznych dań, w tym karpia, czerwonego barszczu z uszkami, ryby w galarecie czy kompotu z suszonych owoców. To smaki, które jednoznacznie kojarzą nam się ze świętami, więc na tego typu przyjęciu wręcz muszą zostać podane.

Oczywiście można pokusić się o urozmaicenie imprezowego menu o inne potrawy. Bardzo dobrym pomysłem będzie na przykład zaserwowanie świątecznych dań charakterystycznych dla innych zakątków świata. Takie rozwiązanie może sprawdzić się zwłaszcza w przypadku międzynarodowych przedsiębiorstw oraz spotkań, na których będą obecni obcokrajowcy.

Zrób przyjemność pracownikom!

Jednak święta to nie tylko magiczna atmosfera czy pyszne jedzenie. To także… prezenty! W miarę możliwości, podczas wigilii firmowej warto choćby symbolicznie nawiązać do zwyczaju wręczania podarunków, co z pewnością zostanie docenione przez uczestników przyjęcia. Niektórzy pracodawcy nie zapominają też o rodzinach pracowników firmy – a szczególnie dzieciach – i z myślą o nich przygotowują paczki z upominkami.

Choć zorganizowanie wigilii dla pracowników może wydawać się stosunkowo prostym zadaniem, w ferworze przygotowań do świąt nietrudno o potknięcia, które mogą wpłynąć na ostateczny kształt spotkania. Nasi specjaliści zadbają jednak o to, by przyjęcie w twojej firmie można było bezsprzecznie zaliczyć do udanych i na długo zapisało się w pamięci jego uczestników.

Chcesz zorganizować wigilię firmową?

Jeśli chcesz zorganizować uroczystość świąteczną dla swoich pracowników w naszym hotelu, skontaktuj się z nami - email: sprzedaz@artis-loft.pl, tel. 798 975 598 - Klaudia Tartanus, tel. 797 376 087 - Agnieszka Tomaszewska. Możesz także skorzystać z poniższego formularza. Zapraszamy do współpracy!