Co zabrać do hotelu?

Planowanie urlopu zwykle kojarzy nam się przede wszystkim z wyborem celu podróży, a następnie poszukiwaniami odpowiedniego hotelu. Przed wyjazdem nie ominie nas jednak jeszcze jedno – pakowanie. Co zabrać do hotelu, a czego nie trzeba pakować, wybierając się zarówno na weekendowy wypad, jak i dłuższy urlop?

Czy do hotelu trzeba wziąć ręczniki?

Wiele osób planujących wyjazd zastanawia się, czy musi zabierać ze sobą ręczniki. Często zabierają one sporo miejsca w walizce, dlatego brak konieczności ich pakowania to dla większości z nas dobra wiadomość. Okazuje się, że ręczników nie trzeba ze sobą zabierać bez względu na to, do hotelu o jakim standardzie się wybieramy. Zgodnie z przepisami, nawet hotele jednogwiazdkowe powinny zapewniać swoim gościom ręcznik oraz oferować jego wymianę co trzy dni lub na życzenie gości. Zabranie własnego ręcznika pozostaje więc kwestią indywidualnych preferencji – na pewno bowiem znajdziesz go w swoim pokoju.

Więcej o tym, jakie standardy muszą spełniać obiekty hotelowe zaliczane do określonej kategorii, piszemy w artykule: Gwiazdki hotelowe – co oznaczają?

Czy do hotelu trzeba wziąć kosmetyki?

Kolejnym aspektem, który często zastanawia turystów, jest to, czy planując urlop w hotelu trzeba zabrać ze sobą kosmetyki. Obecnie większość hoteli udostępnia gościom podstawowe produkty, choć co to będzie zależy w znacznej mierze od ich standardu. I o ile w obiekcie jednogwiazdkowym raczej nie powinniśmy liczyć na więcej niż mydło, tak w hotelach trzy-, cztero- czy pięciogwiazdkowych na turystów czekają albo zestawy powitalne z mini kosmetykami, albo dozowniki z mydłem do rąk, żelem pod prysznic czy szamponem do włosów. W tym przypadku wiele zatem zależy od standardu obiektu oraz naszych osobistych preferencji – do walizki można spakować swoje ulubione kosmetyki, ale w dobrych hotelach produkty do codziennej pielęgnacji i higieny zostaną nam udostępnione.

Co zabrać do hotelu ze SPA?

W ostatnim czasie ogromną popularnością cieszy się wypoczynek połączony z relaksem w SPA. W hotelu Artis Loft strefa SPA składa się z sauny fińskiej, jacuzzi i ściany z soli himalajskiej, gdzie nasi goście mogą się odprężyć, oderwać się myślami od codziennych obowiązków i efektywnie zregenerować siły witalne. Pozostaje jednak pytanie: co zabrać do hotelu planując weekend w SPA dla dwojga lub dłuższy pobyt?

Wiele obiektów posiadających tego typu ofertę, udostępnia gościom dodatkowe ręczniki do użytku na przykład w saunie – można więc dopytać o to obsługę hotelu podczas rezerwacji lub po jej złożeniu. Często zastanawiającą dla turystów kwestią jest też dostępność szlafroków. Niektóre hotele – zazwyczaj te o lepszym standardzie – proponują je swoim gościom, ale niekiedy konieczne jest uiszczenie dodatkowej opłaty. Przed przyjazdem warto zatem rozwiać ewentualne wątpliwości podczas rozmowy z recepcją. Na pewno natomiast na liście rzeczy do zabrania należy uwzględnić strój kąpielowy lub kąpielówki, by można było bez przeszkód cieszyć się relaksem w jacuzzi.

Co zabrać do hotelu, planując wyjazd z dziećmi?

Rodzice, którzy wybierają się na weekend, wakacje czy ferie z dziećmi, doceniają dostępność rozmaitych udogodnień, które pozwolą im ograniczyć ilość zabieranych bagaży – dotyczy to zwłaszcza rodzin z małymi dziećmi. Ucieszy ich więc informacja, że dobre hotele oferują możliwość skorzystania z łóżeczek czy wanienek dla dzieci – zwykle mają one spore gabaryty, dlatego brak konieczności ich zabierania to ogromna oszczędność miejsca. Należy mieć jednak świadomość, że zazwyczaj w obiektach znajduje się ich określona ilość – podczas rezerwacji warto zatem od razu zgłosić chęć skorzystania z łóżeczka czy wanienki, by mieć pewność, że będą one czekać na nas w pokoju.