Co można robić w ferie zimowe? Sprawdzone propozycje koło Warszawy

Ferie zimowe większości z nas kojarzą się z wyjazdami do górskich kurortów i szusowaniem po ośnieżonych stokach. Nie jest to jednak jedyny sposób na spędzenie zimowego urlopu – szereg niesamowitych atrakcji można znaleźć także w innych zakątkach Polski, w tym na Mazowszu. Co więc można robić w ferie? Przedstawiamy sprawdzone pomysły z okolic Warszawy!

Co robić w ferie? Wodne szaleństwo w tropikach!

Wcale nie trzeba lecieć na drugi koniec świata, by cieszyć się wodnym szaleństwem w tropikalnym otoczeniu. Jeśli należysz do grona fanów takich rozrywek, a jednocześnie zastanawiasz się, co robić w ferie zimowe w okolicach Warszawy, koniecznie weź pod uwagę wizytę w Suntago Wodny Świat – aquaparku powstałego w ramach inwestycji Park of Poland, który jest największym zadaszonym tego typu kompleksem zarówno w Polsce, jak i w Europie.

Wystarczy weekend w Suntago Wodny Świat, by poczuć ciepło i klimat egzotycznych wakacji niezależnie od pory roku. Kompleks został podzielony na trzy strefy:

  • Jamango – idealna dla miłośników wrażeń, którą tworzą 32 zjeżdżalnie, basen z falami, dzika rzeka przygód, symulator Surf-Air, zewnętrzny basen termalny z barem oraz wewnętrzny i zewnętrzny plac zabaw z ciepłą wodą oraz brodzik dla dzieci;
  • Relax – doskonała przestrzeń do wypoczynku i regeneracji sił, w której znajdują się basen termalny, cztery baseny witalne oraz basen zewnętrzny z wodą termalną;
  • Saunaria – kompleks 12 tematycznych saun, w tym sauna fińska, łaźnie parowe, grota solna, komnata śnieżna, sauna akwarium, sauna japońska czy sauna aromatyczna.

Co można robić w ferie? Park w Radziejowicach dla miłośników historii

Szukając pomysłów na to, co robić w ferie w Warszawie i okolicach, warto zastanowić się nad wycieczką do parku w Radziejowicach oddalonego o około 40 kilometrów od centrum stolicy i zaledwie 5 minut jazdy samochodem od hotelu Artis Loft. Historia parku sięga początków XIX wieku, gdy tutejszy majątek należał do rodziny Krasińskich, oraz jest ściśle powiązana z dziejami pałacu w Radziejowicach. Park cieszy się popularnością jako miejsce spacerów, rekreacji i relaksu na łonie natury.

Co robić z dziećmi w ferie? Wypoczynek w otoczeniu przyrody

Wielu rodziców zadaje sobie pytanie, co robić z dziećmi w ferie w Warszawie lub okolicach, by zapewnić im trochę ruchu i zainspirować do kontaktu z naturą. W takim przypadku świetną propozycją jest wycieczka do Puszczy Kampinoskiej, która znajduje się o około godzinę jazdy samochodem zarówno od hotelu Artis Loft, jak i centrum Warszawy. Kompleks, potocznie zwany Kampinosem, jest znakomitym celem wycieczek bez względu na porę roku – i to nie tylko w pojedynkę czy we dwoje, ale też całą rodziną. Przez teren Puszczy Kampinoskiej przebiega wiele szlaków, dzięki czemu bez problemu można wybrać trasę dopasowaną do indywidualnych potrzeb i możliwości. O czym jednak należy pamiętać, Puszcza Kampinoska jest parkiem narodowym, w związku z czym na jej obszarze nie wolno poruszać się poza szlakami oraz po zmroku.

Co robić na feriach? Nurkowanie w najgłębszym basenie

Tych, którym nie dość wodnych wrażeń, z pewnością zaintryguje Deepspot w Mszczonowie – najgłębszy basen nurkowy na świecie wpisany do Księgi Rekordów Guinnessa, w którym można przeżyć największą przygodę swojego życia. Usytuowany zaledwie 5 minut jazdy o Artis Loft Deepspot to:

  • basen nurkowy o głębokości 45 metrów – a dokładnie 45 metrów i 45 centymetrów,
  • 8000 m3 wody najwyższej jakości, zapewniającej doskonałą widoczność,
  • komfortowe nurkowanie w wodzie o temperaturze 32-34 stopnie Celsjusza na całej głębokości.

Jeśli zastanawiasz się, co można robić w ferie w Warszawie, ale nie wiesz, czy Deepspot to pomysł odpowiedni dla Ciebie – bez obaw! To miejsce absolutnie dla wszystkich – zarówno osób początkujących, jak i certyfikowanych nurków. W obiekcie znajduje się również specjalny tunel dla widzów, w którym można obserwować innych nurków.

Co można robić w ferie? Zaplanuj pobyt w Artis Loft!

Chcesz spędzić niezapomniany zimowy urlop z drugą połówką lub rodziną? Już dziś zarezerwuj ferie zimowe w Artis Loft, który oferuje gościom pokoje w loftowym, nowoczesnym stylu, nową strefę SPA z sauną i jacuzzi, zimowy ogród hotelowy o powierzchni 3,5 ha, salę zabaw dla dzieci oraz wyśmienite posiłki w Restauracji Naturalna.