Jak zorganizować piknik firmowy?

Piknik firmowy to świetny pomysł na organizację spotkania integracyjnego ze współpracownikami. Tylko jak zaplanować udaną imprezę na świeżym powietrzu? Podpowiadamy, jaki termin eventu wybrać, znaleźć idealne miejsce na piknik firmowy i o czym pamiętać, by wydarzenie na długo zapisało się w pamięci wszystkich uczestników.

Piknik firmowy – jaki termin wybrać?

Piknik z zasady odbywa się na świeżym powietrzu – stąd jego termin należy wybrać bardzo uważnie. Choć aura bywa kapryśna o każdej porze roku, na najlepsze warunki pogodowe zazwyczaj można liczyć późną wiosną oraz wczesną jesienią. Aura zwykle dopisuje też latem, jednak miesiące wakacyjne to sezon urlopowy – istnieje więc duże prawdopodobieństwo, że spora część zespołu nie będzie mogła pojawić się na imprezie. Piknik firmowy najlepiej zatem zorganizować w maju, czerwcu lub we wrześniu – w tych miesiącach z reguły można liczyć nie tylko na bardzo przyjemną pogodę, ale także na to, że większość pracowników będzie mogło wziąć w nim udział.

Gdzie zorganizować piknik firmowy?

Gdy termin pikniku firmowego zostanie już wstępnie ustalony, można zająć się poszukiwaniami miejsca na jego organizację. Na co zwrócić uwagę przy jego wyborze? Powinno ono przede wszystkim zapewniać odpowiednią przestrzeń dla wszystkich uczestników zabawy. Wśród istotnych aspektów wymienia się również otoczenie miejsca organizacji pikniku, odległość od centrum miasta lub siedziby firmy czy wielkość parkingu. Warto też zadbać o to, by na terenie, na którym będzie odbywać się piknik firmowy, nie zabrakło zadaszonej przestrzeni – okaże się nieoceniona w razie nagłego pogorszenia pogody.

Zobacz także: Jak zorganizować bankiet firmowy?

Wszystkie te wymagania spełnia ogród hotelowy, który jest naszą dumą i wizytówką. Na terenie o powierzchni 3,5 ha znajduje się między innymi zadaszona altana grillowa, idealna do organizacji pikniku firmowego. Pomieści ona stoły z ławami na około 60 miejsc siedzących, zapewniając przy tym miejsce do tańczenia. Świetnym miejsce na imprezę w gronie współpracowników jest także namiot sferyczny o kulistym, przypominającym igloo kształcie – a to wszystko w przepięknym otoczeniu przyrody.

Dojazd na piknik firmowy – jak go zorganizować?

Decydując się na piknik firmowy pod Warszawą, należy liczyć się z koniecznością zapewnienia uczestnikom imprezy wygodnego dojazdu oraz powrotu. W takiej sytuacji najlepiej sprawdza się wynajem busa czy autokaru – w zależności od liczby osób, które będą brał udział w evencie. Jeśli jednak impreza ma trwać do późnych godzin wieczornych, warto wziąć pod uwagę zapewnienie pracownikom noclegu. W Artis Loft Hotel można nie tylko zorganizować niezapomniany piknik firmowy, ale również skutecznie zregenerować siły w stylowych pokojach w stylu loftowym.

Menu na piknik firmowy – jakie wybrać?

Piknik firmowy często kojarzy się z potrawami przygotowywanymi na grillu lub ognisku. Nie jest to jednak jedyna opcja – planując piknik dla współpracowników warto postawić na bardziej urozmaicone menu. Z pewnością zostanie docenione przez gości, a dania przyrządzone w naszej Restauracji Naturalna zachwycą podniebienia wszystkich uczestników. Wybierając menu, należy tylko pamiętać o uwzględnieniu w nim potraw dla wegetarian, wegan czy osób z nietolerancjami pokarmowymi.

Organizacja pikniku firmowego – o czym jeszcze pamiętać?

Planując piknik firmowy, warto zdecydować się na zapewnienie dodatkowych atrakcji – na przykład różnego rodzaju aktywności, sprzyjających integracji członków zespołu. Jeśli piknik ma być połączony z imprezą taneczną, należy pamiętać o wynajęciu DJ’a lub zespołu, który zadba o odpowiednią oprawę muzyczną. Wydarzenie to z pewnością warto też uwiecznić. By uczestnicy pikniku mogli w pełni oddać się zabawie, w tym celu najlepiej zatrudnić profesjonalnego fotografa. Wykonane przez niego zdjęcia będą nie tylko wspaniałą pamiątką, ale i mogą stać się materiałem wspierającym promocję firmy.