Wesele w stylu nowoczesnym – jak je zaplanować?

Jeszcze kilkanaście lat temu wszystkie wesela wyglądały niemal identycznie. Dziś pary młode coraz chętniej i śmielej wychodzą poza utarte schematy, decydując się na organizację przyjęcia w określonym klimacie. Jednym z chętniej wybieranych motywów przewodnich jest wesele w stylu nowoczesnym – czym się charakteryzuje i jak je urządzić?

Jak zorganizować wesele w stylu nowoczesnym?

Organizacja wesela krok po kroku składa się z kilku kluczowych etapów. Wśród nich wymienia się przede wszystkim wybór i dekoracja sali weselnej, ustalenie menu, zamówienie zaproszeń dla gości czy zaplanowanie dodatkowych atrakcji. W ramach przygotowań do przyjęcia nie możemy też zapomnieć o doborze odpowiednich strojów dla pary młodej. Urządzając nowoczesne wesele, będziemy podążać tą samą ścieżką – tajemnica organizacji udanego przyjęcia w tym stylu tkwi bowiem w szczegółach.

Nowoczesne wesela – jaką salę wybrać?

Jednym z pierwszych wyzwań, przed jakim stają przyszli państwo młodzi, jest wybór sali na przyjęcie ślubne. Jak znaleźć najlepsze miejsce na wesele nowoczesne? By możliwe było stworzenie pożądanej atmosfery, najlepiej, by była to przestrzeń utrzymana w takim właśnie duchu. Zatem idealna sala na wesele nowoczesne to taka, w której królują gustowna prostota i funkcjonalny minimalizm. Nie sprawdzą się tu finezyjne zdobienia, dekoracje w dworkowym klimacie czy akcenty vintage – styl nowoczesny jest pod tym względem bardzo oszczędny.

Jeśli szukasz sali weselnej pod Warszawą, świetną propozycją będzie nowoczesna hotelowa przestrzeń – taka jak sala bankietowa w Artis Loft Hotel. Stanowi ona doskonałe tło pod nowoczesną aranżacją, którą łatwo stworzysz za pomocą odpowiedniej kolorystyki, dekoracji i kwiatów. Wartym rozważenia pomysłem na wesele w stylu nowoczesnym może być także ślub w plenerze – przeniesienie przyjęcia na zewnątrz to opcja zwłaszcza dla par, które marzą o weselnym garden party.

Kolory i dekoracje na wesele w stylu nowoczesnym

Dobierając paletę barw, jaka będzie definiować weselną aranżację, najlepiej sięgnąć po kolory, które charakteryzują styl nowoczesny. Na barwę przewodnią znakomicie nada się tu zwłaszcza biel, którą dla ożywienia aranżacji można zestawić z jednym lub dwoma odróżniającymi się odcieniami. Miłośnicy kontrastujących połączeń mogą zdecydować się na duet bieli i czerni. Inne propozycje to nasycona śliwka, fuksja czy świeża zieleń.

Urządzając wesele nowoczesne, starannie należy również dobierać wszelkie dodatki i dekoracje – winietki, serwetki, kwiaty, upominki dla gości czy księgę gości weselnych. Powinny one być przede wszystkim spójne kolorystycznie, niemniej konsekwencja będzie równie istotna także w przypadku jakichkolwiek wzorów. Na jakie motywy się zdecydować, organizując ślub w stylu nowoczesnym? Zawsze trafionym wyborem są wszelkie wzory geometryczne, które perfekcyjnie wpisują się w minimalistyczną estetykę. Dla ożywienia aranżacji, możemy skusić się też na motywy kwiatowe.

Co jeszcze będzie pożądane na weselu w stylu nowoczesnym? Pożądany klimat pomogą nam wprowadzić neony czy kula dyskotekowa, które stworzą niesamowitą grę świateł podczas tańca. Aranżację idealnie dopełnią także świetlne girlandy oraz duże napisy ledowe – na przykład z imionami państwa młodych czy wyrazami „love” lub „miłość”.

Nowoczesna muzyka i atrakcje na wesele

Przyjęcia ślubne zwykle kojarzą nam się z zabawą w rytmie disco polo, jednak te organizowane w duchu nowoczesnym uchylają się od tej tradycji. Nowoczesna muzyka na wesele to głównie taneczne hity z dawnych lat, jak i zdobywające najwyższe pozycje współczesnych list przebojów. Decydując się na współpracę z DJ-em, warto uzgodnić z nim listę odtwarzanych utworów – to najprostszy, a zarazem najskuteczniejszy sposób na uniknięcie nieprzyjemnych niespodzianek.

Planując przyjęcie po ślubie, warto także zadbać o nowoczesne atrakcje na wesele. W ostatnich latach ogromną popularnością cieszą się między innymi foto budki – na nowoczesne wesela również śmiało można je rezerwować. Świetną atrakcją, a zarazem ciekawym urozmaiceniem weselnego menu, może być też bar z drinkami. Oprócz przyrządzania finezyjnych drinków z palemkami niektórzy barmani oferują także pokazy barmańskie, które zwykle robią naprawdę duże wrażenie.