Wesele poza sezonem. Dlaczego warto wybrać inny termin?

W Polsce poszukując terminu na wesele, najczęściej wybieramy miesiące letnie oraz te z magiczną literką „R” która ma przynieść szczęście w miłości na długie lata. Wiele Młodych Par wybiera terminy wiosenne, a dla niektórych to właśnie polska złota jesień jest najpiękniejszą porą roku. Młode pary przygotowują się do organizacji swojego wymarzonego przyjęcia nawet na 3 lata wcześniej. Planując taką uroczystość oraz wybierając jej termin, poznaj mocne zalety wesela poza sezonem.

Dostępność terminów wesela

Zarezerwowanie swojej wymarzonej sali w krótkim czasie jest dość trudne. Wolne terminy w sezonie letnim są zazwyczaj zajęte od 2 lat. Zdecydowanie dostępne pozostają miesiące jesienne: wrzesień, październik, listopad oraz wiosenne - marzec, kwiecień i maj. Decydując się na termin poza sezonem, masz gwarancję, że nie będzie on kolidował z zaplanowanymi przez gości wakacjami oraz innymi weselami. Warto również rozważyć terminy last minute oraz przyjęcia innego dnia tygodnia, tutaj najczęściej wybierany jest – piątek.

Budżet na wesele pod kontrolą

Wesele latem, jesienią czy wiosną będzie tak samo piękne, ale jego koszty poza sezonem mogą być znacznie niższe. Przyjęcie weselne to spory wydatek, na który często musimy przeznaczyć wszystkie swoje oszczędności. Lista dodatkowych atrakcji jest długa - od dekoracji sali, usługę florystyczną, foto-budkę po animatora dla dzieci. Większość podwykonawców (zespół, DJ, fotograf czy florysta) poza sezonem proponują niższe ceny. Oszczędzając na wybranych usługach, możemy pozwolić sobie na wybór kolejnych, których być może wcześniej nie braliśmy pod uwagę ze względu na swój budżet.

Wybierz oryginalny motyw

Aranżacja miejsca zaślubin oraz sali weselnej z wykorzystaniem sezonowych inspiracji stworzy niepowtarzalny klimat. Do dekoracji możemy wykorzystać jesienne dary ziemi, takie jak dynie, jabłka, kasztany, jarzębinę czy wrzosy. Rewelacyjnie sprawdzą się świece i lampiony, które będą piękną i ciepłą ozdobą. Jesienne liście uzupełnią całość, dodatkowo doskonale sprawdzą się w roli oryginalnych winietek. Wiosną, gdy mamy wielki rozkwit, wybierzmy dekoracje świeże kwiatowe z tulipanów, żonkili czy narcyzów. Możemy również wprowadzić pastelową kolorystykę do naszego stroju wybierając szpilki lub krawat w kolorze.

Sezonowe menu

Jednym z istotniejszych punktów weselnych jest wybór menu. Swoich gości zaskoczysz niestandardowymi daniami z dodatkiem sezonowych warzyw i owoców. Jesienią wybierz rozgrzewającą zupę dyniową, zaś wiosną lżejsze dania z wiosennymi sałatkami. Przystawki w stołach również powinny zawierać sezonowe dodatki. Gwiazdą wieczoru tradycyjnie będzie tort, którego smak zgodnie z własnymi preferencjami wybiorą narzeczeni, natomiast jego wygląd oraz dekoracje wybierzmy spójne z motywem wesela.

Ślub w plenerze

Młode Pary coraz częściej decydują się na zawarcie związku małżeńskiego w plenerze. Warto wówczas wybrać obiekt, taki jak Artis Loft Hotel, który posiada piękny ogród, gdzie możemy zaaranżować naszą ceremonię. W ostatnich latach nasz klimat znacznie się ocieplił, a co za tym idzie we wrześniu czy październiku nadal możemy liczyć na ładną pogodę, wiosną zaś ogrzeją nas pierwsze mocne promienie słońca. W zależności od wybranej pory roku oraz motywu przewodniego udekorujesz oraz stworzysz niepowtarzalny klimat swojego wymarzonego ślubu w plenerze.

Jeśli planujesz wesele pod Warszawą, sprawdź dostępne terminy poza sezonem!

fot. pexels