Weekend bez dzieci - jak go zaplanować?

Weekend bez dzieci to dla rodziców doskonała okazja na relaks, odprężenie i oderwanie się od domowych obowiązków. By jednak regeneracja rzeczywiście była efektywna, warto wcześniej zastanowić się, jak spędzić ten czas, by do codziennych zajęć wrócić wypoczętym i z nową energią. Podpowiadamy, jak zaplanować weekend bez dzieci!

Odpowiednie miejsce na weekend bez dzieci

Organizację weekendu bez pociech dobrze jest rozpocząć od poszukiwania odpowiedniego miejsca na jego spędzenie. Możliwości mamy naprawdę sporo – i to nie tylko w górach, nad morzem czy na Mazurach. Piękne, warte odwiedzenia tereny znajdziemy też w centralnej części kraju, do której w stosunkowo krótkim czasie można dotrzeć z różnych zakątków Polski.

Świetną propozycją będą na przykład okolice Warszawy, gdzie na znakomite warunki do wypoczynku mogą liczyć zarówno spragnieni kontaktu z przyrodą, amatorzy aktywności, jak i pasjonaci zwiedzania. Weekend bez dzieci można tu spędzić na wędrówkach w kojącym otoczeniu natury, wycieczkach rowerowych, zabawie w kompleksie Suntago Wodny Świat czy na odkrywaniu atrakcji i zabytków Żyrardowa.

Idealny hotel na weekend bez dzieci

Gdy wybierzemy już miejsce na spędzenie weekendu bez dzieci, możemy zająć się znalezieniem najlepszego hotelu. Przy poszukiwaniach odpowiedniego obiektu warto wziąć pod uwagę przede wszystkim takie aspekty, jak lokalizacja, dodatkowe udogodnienia czy bliskość lokalnych atrakcji. Decydując się na weekend bez dzieci w okolicach Warszawy, znakomitą opcją będzie Artis Loft. Nasz hotel jest zlokalizowany około 40 kilometrów od centrum stolicy w doskonałym punkcie komunikacyjnym – tuż przy drodze ekspresowej S8, w pobliżu autostrady A2 – a przy tym oferuje swoim gościom szereg atrakcji.

Jak spędzić weekend bez dzieci?

Plany na weekend bez dzieci najlepiej uzależnić od indywidualnych preferencji. Jedną z możliwości jest romantyczny weekend, który jest wyśmienitą okazją do tego, by spędzić trochę czasu tylko we dwoje. W hotelu Artis Loft zadbamy o magiczną atmosferę, by weekend bez dzieci sprzyjał pielęgnowaniu wyjątkowych chwil z ukochaną osobą. W ramach pakietu zapewniamy między innymi romantyczną kolację przy świecach, oczekujące w pokoju prosecco oraz powitalny deser.

Kolejna opcją może być weekend z Suntago Wodny Świat – największym zadaszonym aquaparkiem w Europie, położonym niespełna 8 kilometrów od hotelu Artis Loft. To prawdziwa gratka dla miłośników wodnych szaleństw, na których czekają: 18 basenów o łącznej powierzchni 3500 mkw., 32 zjeżdżalnie, w tym najdłuższa kryta zjeżdżalnia w Europie, 12 saun z różnych stron świata, łaźnie termalne, baseny mineralne czy basen z falami.

Z kolei rodzicom, którzy chcą przeznaczyć weekend bez dzieci na odpoczynek w bardziej kameralnej atmosferze, spodoba się pomysł na wyjazd połączony z relaksem w SPA. SPA pod Warszawą w Artis Loft to idealne miejsce na regenerację sił. Składa się z sauny fińskiej zbudowanej z egzotycznego ryflowanego drewna, jacuzzi, które fantastycznie rozluźnia i odpręża, oraz ściany z soli himalajskiej, tworzącej wyjątkowy, nadmorski mikroklimat.