Termy Mszczonów - odkryj kompleks basenów termalnych

Baseny termalne to świetny pomysł na aktywne spędzenie wolnego czasu dla dorosłych i dzieci. I to zarówno latem, jak i zimą. Na szczęście, by korzystać z dobroczynnych właściwości wód termalnych nie trzeba jeździć na Słowacje lub na Węgry. Wystarczy odwiedzić Termy Mszczonów pod Warszawą lub któryś z kompleksów na południu Polski.

Nie bez przyczyny najwięcej parków wodnych znajduje się na Podhalu. Górskie otoczenie sprawia, że dostęp do gorących wód jest tu znacznie łatwiejszy niż w innych rejonach naszego kraju. Dlatego tak wiele basenów termalnych zlokalizowanych jest na Podhalu. I mają one swoją długą i bogatą tradycję.

Dlaczego baseny termalne?

Nie od dziś wiadomo, że w basenach termalnych znajdują się aktywne substancje biochemiczne, które pozytywnie wpływają na nasze zdrowie. Wody termalne nawadniają i oczyszczają nasze ciało. Pomagają w leczeniu chorób skóry, zmniejszają ból mięśni i stawów, usprawniają pracę serca, przyspieszają metabolizm, łagodzą stres, okazują się pomocne w leczeniu bezsenności, kojąco wpływając na nasz układ nerwowy.

To świetny sposób na odprężenie i relaks dla osób w różnym wieku. Warto też dodać, że pobyt w basenach termalnych jest często zalecany w okresie rekonwalescencji po przebytych operacjach lub schorzeniach.

Co ciekawe, niektóre baseny termalne działały na południu Polski już w XIX wieku. Dawno temu odkryto wody termalne i podnóża Sudetów, ale ich prowadzona jest tylko w Cieplicach Śląskich oraz w Lądku-Zdroju. Zresztą Termy Cieplickie to znany i popularny kompleks, do którego przybywają zwłaszcza turyści wypoczywający w Karpaczu czy Szklarskiej Porębie.

Na szczęście na gorącą kąpiel zapraszają nie tylko górskie kurorty. Obecnie baseny termalne z powodzeniem działają w Wielkopolsce, na Warmii. Na szczęście dla mieszkańców centralnej Polski funkcjonują Termy Uniejów oraz Termy Mszczonów. I o tym ostatnim kompleksie chcielibyśmy nieco więcej opowiedzieć.

Turystyczna atrakcja Mazowsza

Aquapark Mszczonów to działający od 2008 roku nowoczesny kompleks basenów z wykorzystaniem unikatowych, słodkich źródeł termalnych. Mało kto wie, że to jedno z niewielu miejsc w Europie, gdzie w celach rekreacyjnych wykorzystuje się słodką wodę termalną o temperaturze od 26 do 34°C eksploatowaną z głębokości ponad 1700 m.

Wykorzystywana w termach woda jest wolna od zanieczyszczeń, dodatkowo nie jest poddawana filtrowaniu czy wzbogacaniu. Charakteryzuje się ona podwyższoną zawartością związków żelaza, co wpływa na jej barwę i mętność. Z tego względu nie jest zalecane używanie białych lub bardzo jasnych strojów kąpielowych.

Kompleks basenów termalnych

Największą atrakcją dla mieszkańców Mszczonowa i przyjezdnych gości stanowi kompleks basenów termalnych. W jego skład wchodzą

  • baseny całoroczne – to dwie niecki z surową wodą termalną o temperaturze 32-34° C, połączone kanałem o łącznej powierzchni 190 m2.
  • basen rekreacyjny z atrakcjami (m.in. sztuczną rzeką, gejzerami powietrznymi, masaże ścienne i masaże karku) wraz z zespołem zjeżdżalni, z wodą termalną o temperaturze 30-32° C. Basen ten jest otwarty dla gości od maja do września.
  • basen sportowy zewnętrzny o wymiarach 25x12,5 z sześcioma słupkami startowymi o łącznej powierzchni 313 m2 i temperaturze wody 24-26° C. Basem sportowy jest dostępny jedynie w okresie letnim
  • basen dla dzieci z małą zjeżdżalnią i jeżem wodnym o powierzchni 70 m2. Temperatura wody wynosi 28-30° C. Ogromną frajdą dla maluchów jest fontanna chłodząca z 24 dyszami pompującymi wodę z posadzki w różnych odstępach czasowych. Korzystanie z brodzika i fontanny jest możliwe jedynie od czerwca do końca sierpnia.

Dodatkowe atrakcje

Na terenie kompleksu znajduje się rozległa plaża trawiasta o powierzchni 10 tys. mkw. W ciepłe letnie dni można się tu opalać (do dyspozycji gości są bezpłatne leżaki oraz parasole), ale też korzystać z innych rozrywek. Dla amatorów aktywnego spędzania wolnego czasu przygotowano 3 boiska do siatkówki, siłownię zewnętrzna, a także wypożyczalnię sprzętu sportowego. Najmłodszych z pewnością ucieszy plac zabaw dla dzieci.

W ramach kompleksu wchodzą także sauny suche, grota solna oraz jaccuzzi. Dla spragnionych ruchu przygotowano 8 tras rowerowych oraz 3 trasy piesze. W okresie zimowym działa tu też zadaszone sztuczne lodowisko, na miejscu można wypożyczyć kaski i łyżwy.

Termy Mszczonów – dojazd

Niewątpliwym atutem obiektu jest lokalizacja. Termy Mszczonow położone są zaledwie 45 km od Warszawy. Jeśli jedziemy samochodem od strony Warszawy, najlepiej kierować się na drogę ekspresową s8 – przez Janki Małe, Nadarzyn, Radziejowice-Parcel aż do Mszczonowa. Możliwy jest też dogodny dojazd komunikacją. Wystarczy złapać busa do Mszczonowa bezpośrednio z parkingu P&R na Okęciu.

Można też przyjechać do Mszczonowa camperem – na niestrzeżonym parkingu Kompleksu Basenów Termalnych – przygotowano 6 stanowisk z dostępem do energii elektrycznej i wody.

Termy Mszczonów – cennik

W dni robocze (od października do kwietnia) normalny bilet na 1 godzinę do term kosztuje 10 zł, w soboty, niedziele i święta – 14 zł. Bilet na 2 godziny odpowiednio 15 zł (dni robocze) i 22 zł (weekendy i święta). Jeśli planujemy pobyt na 3 godziny, wówczas zapłacimy 25 zł (dni robocze) lub 32 zł (weekendy i święta).

Bilet ulgowy do kompleksu basenów za 1 godzinę kosztuje 7 zł lub 9 zł (w zależności od tego, czy wybieramy się w dzień powszedni czy w weekend). Za 2 godziny zapłacimy odpowiednio 11 lub 14 zł, a za 3 godziny – 17 lub 21 zł. Bilet ulgowy przysługuje dzieciom i młodzieży uczącej się do 26 roku życia, a także emerytom, rencistom i osobom niepełnosprawnym. Dzieci do lat 3 mają wstęp bezpłatny. Bilety do Term Mazowieckich od maja do października są wyższe i zaczynają się od 15 zł za 1 godzinę w dni robocze i 17 zł w soboty, niedziele i święta.

Dla mieszkańców Mszczonowa i osób, które do basenów termalnych mają blisko przygotowano dodatkowo karnety miesięczne, kwartalne i roczne.

Termy Mszczonów hotel

Jeśli poszukujecie w Mszczonowie noclegu, najlepiej skorzystać z oferty hotelu Artis Loft. Warto też zwrócić uwagę na fakt, że nasz hotel przygotował specjalną ofertę, którą znajdziecie także na stronie Basenów Termalnych.

Artis Loft Hotel jest położony zaledwie 1,5 km od Term! W cenie pakietu znajduje się nie tylko nocleg, ale i wyżywienie (śniadanie i obiadokolacja), bilety na Termy Mszczonów, bezpłatny parking oraz dodatkowe hotelowe atrakcje (m.in. piłkarzyki, siłownia, bilard czy sala zabaw dla dzieci).

Więcej informacji na temat oferty udostępnią pracownicy Recepcji pod numerem tel. +48504991148 lub mailowo email: hotel@artis-loft.pl. Zapraszamy!