Jak zorganizować imprezę integracyjną?

Impreza integracyjna to doskonały sposób na to, by podziękować podwładnym za trud włożony w rozwój przedsiębiorstwa czy nagrodzić ich za osiągnięte wyniki. Z kolei z punktu widzenia pracownika, impreza firmowa to możliwość spotkania się oraz wspólnej zabawy z kolegami i koleżankami w mniej formalnej atmosferze. Jak zabrać się za planowanie tego typu wydarzenia i o czym należy pamiętać?

Nie jest tajemnicą, że pracownicy uwielbiają imprezy integracyjne. Jak jednak sprawić, by optymalnie wykorzystać czas spędzony na wyjeździe, a jednocześnie zadowolić pracowników?

Gdzie zrobić imprezę integracyjną?

Pierwszą decyzją, jaką należy podjąć, jest wybór miejsca organizacji imprezy. Świetną propozycją jest hotel za miastem, dysponujący dużą przestrzenią i atrakcyjnymi terenami zielonymi. Taka lokalizacja stwarza fantastyczne warunki do odpoczynku od cywilizacyjnego zgiełku, co ucieszy osoby spędzające większość czasu przed ekranem komputera lub w samochodzie. Co jednak najważniejsze, panujący w takim miejscu klimat sprzyja zacieśnianiu więzi między pracownikami.

Obiekty hotelowe zazwyczaj posiadają nowoczesne sale konferencyjne, w których można zorganizować oficjalną część wydarzenia – zaaranżować spotkanie podsumowujące wyniki firmy czy zaprezentować cele, do których przedsiębiorstwo będzie dążyć w kolejnych miesiącach. Natomiast rozległe i dobrze zagospodarowane tereny zielone umożliwiają zaplanowanie licznych atrakcji dodatkowych: grilla, ogniska czy zajęć sportowych.

Najlepiej wybrać miejsce z optymalnym dojazdem dla pracowników. W przypadku obiektów hotelowych za miastem często stosowanym rozwiązaniem jest transport zbiorowy. Dzięki temu osoby, które wybierają się na imprezę firmową, nie muszą martwić się o to, jak na nią dotrą.

Impreza integracyjna – jakie menu wybrać?

Ważnym aspektem organizacji imprezy integracyjnej jest ustalenie wyżywienia w trakcie pobytu. W tym kontekście należy wziąć pod uwagę jedzenie i napoje serwowane nie tylko podczas oficjalnej części spotkania, ale także po jej zakończeniu. Jeśli planujemy prezentację, trakcie której przedstawiane będą istotne dla przyszłości firmy informacje, warto zdecydować się na przerwę kawową.

Z kolei w ramach wieczornej imprezy, powinny zostać podane zarówno ciepłe dania, jak i zimne przekąski, przykładowo w formie bufetu. Dobierając menu, nie strońmy od warzyw sezonowych czy nietypowych połączeń smakowych. Pamiętajmy też o osobach na dietach wegańskiej, wegetariańskiej czy lekkostrawnej.

Zadbajmy również o szeroki wybór napojów alkoholowych. W hotelach często istnieje możliwość zamówienia obsługi barmańskiej, dzięki czemu pracownicy mogą skosztować świeżo przygotowanych, wyśmienitych drinków. Wiosną lub latem, gdy aura coraz częściej zachęca do przebywania na świeżym powietrzu, ciekawym urozmaiceniem będzie także kolacja grillowa. W jej trakcie, oprócz potraw mięsnych, mogą zostać podane między innymi szaszłyki warzywne czy pieczone ryby.

Harmonogram wyjazdu – wykorzystaj optymalnie imprezę firmową

Odpowiednia organizacja wydarzenia wymaga też ustalenia jego harmonogramu, co pozwoli pracodawcy możliwie najlepiej wykorzystać tych kilka dni poza biurem. Spotkania podsumowujące czy prezentacje z reguły odbywają się na początku pobytu – po nich zaś następuje czas zabawy. Jeśli nie mamy doświadczenia w planowaniu imprez integracyjnych, skorzystajmy z doświadczenia pracownika hotelowego działu sprzedaży, który doradzi, w jaki sposób ułożyć program wyjazdu.

Dodatkowe atrakcje - zaskocz swoich pracowników!

Jednak impreza firmowa to nie tylko prezentacje czy zabawa do białego rana. To również możliwość spędzenia czasu w innej, ciekawej formie. Obiekty hotelowe często współpracują z firmami eventowymi, których filarem działalności są właśnie imprezy integracyjne. Różne atrakcje, gry zespołowe czy aktywność na świeżym powietrzu z pewnością okażą się fantastycznym urozmaiceniem dla każdego uczestnika wyjazdu. A możliwości są ogromne – możemy zdecydować się na przykład na grę terenową, rozgrywkę paintballową, przejażdżkę na quadach, pokaz iluzjonisty czy wizytę w parku linowym.

Skorzystaj z naszego doświadczenia!

Organizacja imprezy integracyjnej nie zawsze jest łatwym zadaniem. Jednak doświadczenie naszego działu sprzedaży pozwoli Ci zaplanować wyjazd, który na długo pozostanie w pamięci Twoich pracowników. Zadbamy o to, by wydarzenie było jak najbardziej atrakcyjne, mając na uwadze Twoje priorytety i przeznaczony na ten cel budżet.