Hotel z sauną – dlaczego warto?

Poszukując idealnego hotelu na weekendowy wypad czy dłuższy urlop, do wyboru mamy obiekty oferujące najróżniejsze udogodnienia. Jedną z popularniejszych atrakcji jest sauna, seanse w której mają bardzo pozytywny wpływ na nasze zdrowie i samopoczucie. Dlaczego warto zdecydować się na hotel z sauną?

Hotel z sauną to urozmaicony pobyt

Romantyczny weekend we dwoje, wyjazd służbowy czy rodzinny urlop – bez względu na to, jaki charakter ma nasza podróż, sauna w hotelu z pewnością urozmaici nasz pobyt. Podczas wypadu we dwoje, seans w saunie będzie świetnym pomysłem na wspólne spędzenie czasu. W czasie służbowej delegacji, sauna będzie doskonałą formą relaksu po intensywnym, pełnym wyzwań dniu. Z kolei w trakcie wyjazdu z dziećmi, strefa SPA z sauną pozwoli rodzicom odetchnąć i oderwać się na kilka chwil od codziennych obowiązków.

Hotel z sauną to korzyści dla zdrowia

Regularne seanse w saunie mają fantastyczny wpływ na nasze zdrowie i samopoczucie. Jakie są zalety sauny fińskiej? Wśród najważniejszych korzyści płynących z systematycznego saunowania wymienia się:

 • wzmocnienie układu odpornościowego,
 • wsparcie procesów trawiennych,
 • zwiększenie intensywności przemiany materii,
 • oczyszczenie organizmu z toksyn,
 • przyspieszenie krążenia krwi,
 • zmniejszenie napięcia psychicznego,
 • redukcja stresu i zmęczenia,
 • poprawa kondycji skóry ciała i twarzy.

Hotel z sauną to pomysł na weekend w SPA

Jeśli od dłuższego czasu marzy nam się weekend w SPA, hotel z sauną jest właściwie jedyną słuszną opcją. Trudno bowiem wyobrazić sobie relaksujący pobyt bez odprężających kąpieli cieplnych. W Artis Loft, oprócz sauny fińskiej z egzotycznego ryflowanego drewna, na gości czeka też nowoczesne jacuzzi. Kąpiel w jacuzzi znakomicie odpręża, rozluźnia, łagodzi napięcie, wspomaga dotlenienie komórek, poprawia krążenie krwi i świetnie wpływa na skórę. Naszą hotelową strefę SPA dopełnia ściana z soli himalajskiej, która jonizuje powietrze, tworząc nadmorski klimat, korzystny dla górnych dróg oddechowych.

Sauna w hotelu to doskonała opcja dla aktywnych

Saunowanie może stanowić idealne uzupełnienie treningów – hotel z sauną będzie więc znakomitym wyborem dla osób aktywnych. Należy tylko pamiętać, by z sauny nie korzystać ani bezpośrednio przed, ani tuż po treningu. Jednak już w dni wolne od ćwiczeń, seans w saunie będzie bardzo dobrym sposobem na regenerację organizmu – przyniesie odprężenie, rozluźni mięśnie, oczyści ciało z toksyn, poprawiając przy tym funkcjonowanie układu oddechowego i naczyniowo-sercowego.

Jak prawidłowo korzystać z sauny?

By nasz pobyt w hotelu z sauną okazał się udany, należy poznać najważniejsze zasady saunowania:

 1. Przed wejściem do sauny należy się umyć oraz wytrzeć do sucha.
 2. Do sauny trzeba wziąć ręcznik, który należy rozłożyć pod całą powierzchnią ciała – włącznie ze stopami.
 3. Jednorazowy pobyt w saunie fińskiej powinien trwać od 8 do 12 minut.
 4. Po wyjściu z sauny należy stopniowo ochłodzić ciało: pod prysznicem lub w chłodnej kąpieli.
 5. Po schłodzeniu ciała należy odpoczywać przez co najmniej pół godziny.
 6. Taką serię w trakcie seansu można powtórzyć maksymalnie trzy razy.

Przed skorzystaniem z kąpieli cieplnej, należy także zdjąć zegarek oraz biżuterię, ponieważ rozgrzane ozdoby mogą spowodować oparzenia. Co ważne, do sauny nie powinno się wchodzić ani głodnym, ani z pełnym żołądkiem. Optymalnym, bezpiecznym rozwiązaniem jest seans po upływie około godziny od spożycia posiłku. Z sauny nie należy również korzystać w stanie wzburzenia – przy nagłym wzroście ciśnienia tętniczego, może dojść do omdlenia. Jeśli więc jesteśmy zdenerwowani, przed wejściem do sauny powinniśmy odpocząć.