Gdzie na spacer z psem w Warszawie i okolicach?

Warszawa i okolice są pełne miejsc, w które można pójść na spacer z psem. Oto 6 sprawdzonych propozycji, gdzie zapewnimy psu różnorodnych bodźców, a my będziemy mogli cieszyć się relaksującą przechadzką w pięknych okolicznościach przyrody.

Pole Mokotowskie

Jednym z najpopularniejszych miejsc na spacer z psem w Warszawie jest Pole Mokotowskie. To bardzo popularny wśród mieszkańców stolicy park położony na terenie trzech dzielnic: Mokotowa, Ochoty i Śródmieścia. Kompleks ma aż 73 ha powierzchni, z czego chętnie korzystają nie tylko właściciele czworonogów, ale też biegacze, rowerzyści oraz warszawiacy, szukający wytchnienia od wielkomiejskiego zgiełku. Ciekawym punktem na mapie Pola Mokotowskiego jest Pomnik Szczęśliwego Psa, który odsłonięto w październiku 2004 roku przy okazji obchodów Światowego Dnia Zwierząt.

Ogród Krasińskich

Kolejnym polecanym miejscem na spacer z psem w Warszawie jest Ogród Krasińskich. Park znajduje się w Śródmieściu, na Muranowie i ma powierzchnię blisko 12 ha. Historia tego zabytkowego parku sięga drugiej połowy XVII wieku, gdy powstał jako część kompleksu ogrodowo-pałacowego Pałac Krasińskich. Został on wzniesiony w latach 1677-1695 i obecnie jest siedzibą zbiorów specjalnych Biblioteki Narodowej.

Dog Park Wilanów

Poszukując miejsca na spacer z psem w Warszawie poza centrum, powinniśmy koniecznie odwiedzić Dog Park Wilanów. Wybieg dla psów jest owocem współpracy Butcher’s Pet Care z Dzielnicą Wilanów. Dog Park Wilanów to prawdziwy psi raj! Czworonogi mogą tu wyszaleć się na równoważniach, kładkach, tubach czy drążkach do skoków. Wybieg składa się z dwóch stref, z czego jedna jest przeznaczona dla psów małych.

Kampinoski Park Narodowy

Świetnych miejsc na spacer z psem nie brakuje także w okolicach Warszawy. Jednym z nich jest Kampinoski Park Narodowy, położony 25 kilometrów od centrum stolicy. Na terenie kompleksu znajduje się wiele ścieżek spacerowych oraz kilkanaście polan wypoczynkowych, na których można organizować pikniki i oddawać się z beztroskim zabawom z czworonogiem.

Rzeka Świder

Kolejnym urokliwym miejscem na spacer z psem koło Warszawy są okolice rzeki Świder. Rzeka ma 89 kilometrów długości i jest prawym dopływem Wisły, do której uchodzi na granicy Józefowa i Otwocka. Doskonałym miejscem na popołudniowy lub weekendowy spacer z psem są zwłaszcza okolice plaży w Otwocku, malowniczo otoczonej przez drzewa. W gorące, letnie dni może być tu dość tłoczno, ale poza sezonem możemy liczyć tu na fantastyczne warunki nie tylko na spacer z psem, jak również relaks z dala od cywilizacyjnego zgiełku.

Bagno Bocianowskie

Właściciele czworonogów spragnieni jeszcze bliższego kontaktu z naturą powinni odwiedzić rezerwat przyrody Bagno Bocianowskie i ścieżkę Goździkowe Bagno, które znajdują się na obszarze Mazowieckiego Parku Krajobrazowego. Kompleks jest położony w okolicach Celestynowa, niewiele ponad 40 kilometrów od centrum Warszawy. Trasa spacerowa ma około 4-5 kilometrów, a przechadzkę urozmaicają piękne, zróżnicowane krajobrazy. Ciekawym punktem na mapie rezerwatu jest Goździkowe Bagno, przez które prowadzi kręta, drewniana ścieżka. Jesienią miejsce to zachwyca zmieniającą się paletą barw – od soczystej zieleni, po intensywne pomarańcze.

A może weekend z psem w okolicach Warszawy?

Jeśli mamy ochotę na nieco dłuższy wypad, znakomitym pomysłem będzie weekendowy wyjazd w okolice Warszawy, na przykład do Radziejowic. Znajdujący się tam Artis Loft jest przyjazny czworonogom i akceptuje zwierzęta w hotelu. Możesz zaplanować u nas zarówno wakacje z kotem, jak i z psem. Zresztą okolice hotelu sprzyjają spacerom oraz regeneracji sił. Artis Loft Hotel stanowi też świetną bazę wypadową pod zwiedzanie regionalnych atrakcji oraz wypady z pupilem na kojące łono natury.