Atrakcje dla dzieci w okolicach Warszawy

Jeśli poszukujesz inspiracji i zastanawiasz się, gdzie tym razem zorganizować krótką rodzinną wycieczkę w okolicach Warszawy, sprawdź naszą listę 10 atrakcji dla dzieci, które dostarczą dużo frajdy zarówno maluchom, jak i ich opiekunom. Wśród nich są place zabaw, parki rozrywki, ogrody zoologiczne, parki miejskie i kompleksy basenów. Co ciekawe, wiele z nich znajduje się w pobliżu naszego hotelu!

Co znajdziesz w artykule? 

Baśniowe Sady Klemensa

Baśniowe Sady Klemensa to rodzinny park rozrywki i wypoczynku położony zaledwie 7 km od Rawy Mazowieckiej. Lokalizacja tego parku jest nieprzypadkowa. To ok. 5 hektarów nieskażonej przyrody, pełnej drzew, krzaków owocowych i dojrzałej roślinności.

Baśniowe Sady Klemensa to także możliwość nauki o ekologii przez zabawę. Tu dzieci uczą się szacunku do przyrody, a także tego, jak i dlaczego powinniśmy żyć w zgodzie z matką Naturą. Owocowa aleja, Strefa miękkich lotów, Leśny tor przeszkód czy gra terenowa Turlaj owoce - to tylko niektóre z atrakcji dla dzieci przygotowane przez organizatorów.

Park Rozrywki Julinek

Zaledwie 30 km od stolicy na terenie Kampinoskiego Parku Narodowego znajduje się Park Rozrywki Julinek. Planując krótką wycieczkę z rodziną, warto zatrzymać się w tym miejscu przynajmniej na kilka godzin. Atrakcji tu nie brakuje - dmuchane zamki i labirynty, jeden z największych na Mazowszu park linowy, podzielony na 8 tras o różnym stopniu trudności, jest i plac zabaw oraz pole do mini golfa, a także Wesołe Miasteczko.

Jeśli już będziecie w Julinku, warto skorzystać z okazji, by nacieszyć oko walorami Kampinoskiego Parku Narodowego. W takich okolicznościach przyrody warto wybrać któryś ze szlaków pieszych lub rowerowych.

Farma Iluzji w Mościskach

To kolejny obowiązkowy punkt na mapie Mazowsza dla rodziców poszukujących nietuzinkowych atrakcji. Farma Iluzji leży co prawda nieco dalej od stolicy, bo ok. 80 km, ale ta odległość nie powinna Was zniechęcać. Zdecydowanie warto wybrać się do wsi Mościska. Cel Waszej wycieczki znajduje się w samym środku lasu, z dala od miejskiego smogu i smogu.

A liczba oferowanych atrakcji jest niebywała. Studnia nieskończoności, Meble Olbrzyma, Muzeum iluzji, Tunel Zapomnienia, Rezerwat dzikich smoków, Zatoka piratów, a także plac zabaw z mega klockami - to zaledwie początek dobrej zabawy dla najmłodszych i tych starszych dzieci.

Zoo Safari w Borysewie

Ten niebywały ogród zoologiczny przyciąga od 2008 roku całe rodziny i jest celem podróży wielu wycieczek szkolnych. To też okazja, by przyjrzeć się z bliska ponad 90 gatunkom dzikich zwierząt pochodzących z 5 kontynentów. To tutaj twoje dziecko ma okazję zobaczyć na własne oczy tygrysa bengalskiego, pumę, białego wilka czy bawoła indyjskiego.

Wielką frajdą stanowi mini ZOO, gdzie ku uciesze najmłodszych można spotkać się z kózkami miniaturkami oraz świnkami wietnamskimi. Nie brakuje też innych rozrywek - na najbardziej aktywnych czekają zjeżdżalnie, trampoliny, basen z pałeczkami czy kosmiczny tor przeszkód.

Dinopark Kołacinek

Dinopark to miejsce dla wszystkich dzieci, które są miłośnikami dinozaurów. Ale poza prehistorycznymi gadami i spacerem po ścieżce ery mezozoicznej jest okazja, by zostać małym paleontologiem, prawdziwym poszukiwaczem złota. Można też przejechać się bajkową kolejką, wyskakać do woli na placach zabaw, a w upalne dni skorzystać ze Strefy mokrej zabawy Kropelkowo. Dinopark w Kołacinku położony jest ok. 120 km od Warszawy.

Termy Mszczonów

To atrakcja turystyczna Mazowsza adresowana do wszystkich miłośników wodnego szaleństwa. Warte podkreślenia jest na pewno to, że wykorzystywana z odwiertu woda termalna ma dobroczynne właściwości dla naszego zdrowia. Wpływa korzystnie na nasz układ kostny, obniża stres, poprawia samopoczucie.

Termy Mszczonów to nie tylko kompleks 5 basenów (dwa z nich działają przez cały rok), ale także strefa rekreacyjna z plażą o powierzchni 10 tys. mkw. Znajdują się tu m.in. boiska sportowe do gry w siatkówkę, plac zabaw, a także siłownia na świeżym powietrzu. Dla spragnionych aktywnego wypoczynku przygotowano też 8 tras rowerowych i 3 trasy piesze, jest wypożyczalnia sprzętu sportowego. Można tu przyjechać camperem, są też stanowiska dla przyczep campingowych. W sezonie zimowym otwarte jest także lodowisko.

Termy w Mszczonowie znajdują się 45 km od stolicy i tylko półtora kilometra od naszego hotelu Artis Loft. Jeśli zdecydujecie się na Weekend w Termach Mszczonów, możecie połączyć ten pobyt z noclegiem w naszym designerskim hotelu.

Ogród Botaniczny w Powsinie

Jeśli planujecie rodzinną wycieczkę, na mazowieckiej mapie podróży nie powinno zabraknąć wyprawy do ogrodu botanicznego w Powsinie. To ogród Polskiej Akademii Nauk zajmujący łącznie powierzchnię 40 ha. Co prawda 27 ha udostępniono zwiedzającym, ale i tak by gość przelotnie obejrzeć niebywałe gatunki roślin, jakie tu można spotkać, należy zaplanować na to co najmniej kilka godzin.

A jest co oglądać - bo znaleźć tu można aż 8500 gatunków i odmian roślin, w tym niezwykłe okazy roślin górskich, ponad pół tysiąca gatunków i odmian róż, a także sporą kolekcję drzew i krzewów owocowych, warzyw oraz ziół i przypraw. Warto do Powsina przyjechać w okolicach kwietnia lub maja, gdy kwitną magnolie i różaneczniki.

Oglądanie tych niebywałych roślin to prawdziwa uczta dla oczu. Zarówno dzieciaki, jak i dorośli będą zachwyceni pobytem w tym miejscu.

Park Bajka w Błoniu

Park Bajka wydaje się świetnie przemyślany i podzielony na strefy tematyczne. Atrakcji jest tu tyle, że każde dziecko, niezależnie od wieku, znajdzie tu coś dla siebie. To doskonałe miejsce na rodzinny piknik, gry i zabawy na świeżym powietrzu, wspólne zabawy przy fontannach i strumykach, wygłupy przy krzywych zwierciadłach, a także rodzinny koncert w przedziwnych instrumentach w krainie dźwięków. Starsze dzieci na pewno będą zadowolone ze świetnie wyposażonej plenerowej siłowni lub zagrać w ogrodowe szachy.

Błonie to niewielka miejscowość leżąca ok. 30 km od stolicy. Można tu łatwo dojechać autostradą lub pociągiem. Co ciekawe, wstęp do parku jest bezpłatny!

Suntago Wodny Świat

Suntago Wodny Świat to największy zadaszony park wodny w Europie. Sam parking przed kompleksem może pomieścić nawet 2,5 tysiąca aut, a jednorazowo Suntago może przyjąć nawet 15 tysięcy osób. Samych atrakcji trudno zliczyć. Możecie skorzystać aż z 32 zjeżdżalni (w tym Jungle Eclipse - czyli najdłuższa zjeżdżalnia przeznaczona dla dwóch osób), basenów, saun o zróżnicowanej temperaturze.

Egzotyki dodaje też kilkaset palm sprowadzonych specjalnie do Suntago. Na smakoszy czeka aż 6 restauracji i 5 barów przy basenach. To prawdziwy raj dla dzieci zakochanych w wodnych kąpielach.

Kompleks powstał w miejscowości Wręcza, w miejscowości Mszczonów, zaledwie 40 km od Warszawy. To tylko 8 km (kilka minut autem) od naszego hotelu. Jeśli planujecie Weekend z Park of Poland, można wypad do największego aquaparku połączyć z wypoczynkiem w Artis Loft. Do Suntago zawieziemy Cię naszym hotelowym busem.

Magiczne Ogrody

Wyjątkowym miejsce, które koniecznie musisz pokazać dzieciom są Magiczne Ogrody. Znajdują się niedaleko Kazimierza Dolnego, w którym możemy napotkać tajemniczych bajkowych mieszkańców. Wśród bogatej przyrody odkryjesz krainy nawiązujące do dawnych baśni i legend.

Twoje dziecko koniecznie musi wkroczyć na Marchewkowe Pole, odwiedzić Dom Czarodzieja, zobaczyć Zamek Wróżek, spotkać Robanki – giga ślimaki i przekonać się, co ciekawego dzieje się w Krasnoludzkim Grodzie. Ale to nie wszystkie atrakcje dla dzieci, które można zobaczyć w Trzciankach. Jeśli Twoja latorośl kocha wszystko, co magiczne i związane ze świtem smoków, wróżek i czarowników, poczuje się tu wybornie.