Andrzejki w hotelu Artis Loft

Andrzejki to jednej strony magiczny wieczór wróżb, zaś z drugiej – wyjątkowa okazja do hucznej zabawy przed rozpoczynającym się adwentem. Organizowane tego dnia wydarzenia od lat cieszą się ogromnym zainteresowaniem, dlatego nie może go zabraknąć także w kalendarium Artis Loft Hotel. Szukasz imprezy andrzejkowej koło Warszawy? Nie mogłeś trafić lepiej!

Andrzejki – od czego się zaczęło?

Tradycyjnie wieczór wróżb andrzejkowy odbywa się w nocy z 29 na 30 listopada, czyli w wigilię świętego Andrzeja, patrona Szkocji, Grecji i Rosji. Pierwsza polska wzmianka o andrzejkach pochodzi z 1557 roku. Wtedy to Marcin Bielski, renesansowy poeta, pisarz i tłumacz, wspomniał o „andrzejkowych wróżbach” w swojej sztuce teatralnej.

Dawniej wróżby andrzejkowe miały typowo matrymonialny charakter, a z przepowiedni korzystały wyłącznie niezamężne dziewczęta. Wróżby były odprawiane w odosobnieniu i podchodzono do nich niezwykle poważnie. Z biegiem czasu wróżby przybrały formę zbiorową, ale wciąż w grupach panien na wydaniu. Obecnie natomiast są one traktowane jako niezobowiązująca zabawa, w której biorą udział zarówno kobiety, jak i mężczyźni.

Andrzejki koło Warszawy

Pierwsze andrzejki w Artis Loft Hotel zostały zorganizowane w 2016 roku. Impreza ta była o tyle wyjątkowa, że połączyliśmy ją z oficjalnym otwarciem nowej sali bankietowej w obiekcie. Od samego początku zależało nam przede wszystkim na tym, by goście mogli fantastycznie się bawić, delektować się najlepszą kuchnią i skosztować wyśmienitych koktajli.

Impreza andrzejkowa w Artis Loft Hotel zawsze ma motyw przewodni, wpływający nie tylko na panującą atmosferę, ale też na podawane tego wieczoru dania. Serwując najciekawsze, a zarazem najbardziej charakterystyczne dla wybranego regionu potrawy, zabieramy gości w niezwykłą kulinarną podróż do danego zakątka świata.

Impreza andrzejkowa od kuchni

Bal Andrzejkowy rozpoczynamy uroczystą kolacją, składającą się z zupy oraz dania głównego, zaś bogaty wybór deserów czeka na uczestników imprezy w bufecie. Przez całą noc do dyspozycji gości pozostają również bufety z daniami gorącymi oraz zimnymi, gdzie także można rozsmakować się w daniach kuchni świata – od polskiej, przez włoską, po tajską, japońską czy marokańską. Dbamy o szeroki wybór potraw, dzięki czemu każdy uczestnik balu andrzejkowego z pewnością znajdzie coś, co zachwyci jego podniebienie.

I to właśnie z kuchnią związana jest jedna z atrakcji, jaką przygotowujemy dla gości. Podczas specjalnego pokazu z udziałem naszych wybitnych kucharzy, uczestnicy imprezy mogą zobaczyć, jak powstaje jedno z podawanych tego wieczoru dań. Live cooking to także rzadko nadarzająca się okazja, by zobaczyć „w akcji” profesjonalnych kucharzy.

Ale to dopiero początek wrażeń, jakie serwujemy gościom w andrzejki! Zawsze ogromnym zainteresowaniem cieszy się koktajl bar, przy którym utalentowani barmani przygotowują drinki zachwycające zarówno wyglądem, jak i smakiem. Wszystkie koktajle przyrządzane są na bazie świeżo wyciskanych soków, ziół, suszonych owoców oraz aromatycznych przypraw. Nic dziwnego, że wykreowane przez barmanów kompozycje na długo pozostają w pamięci uczestników wydarzenia.

Andrzejki w Artis Loft Hotel nie mogą obejść się też bez odpowiedniej oprawy muzycznej. Od pierwszej edycji imprezy naszych gości do zabawy zaprasza zespół Kultowi. Występująca na żywo grupa może poszczycić się bardzo szerokim repertuarem – od muzyki tanecznej, przez klasyczne rockowe utwory polskie i zagraniczne, po świetnie znane piosenki w oryginalnych aranżacjach.

Wróżby andrzejkowe – główny punkt programu!

I nareszcie – andrzejkowe wróżby! W końcu andrzejki to wieczór magicznych przepowiedni, dlatego są one nieodłącznym punktem programu każdego balu. Uczestnicy imprezy mogą spotkać się z zawodową wróżką w specjalnie przygotowanej sali z nastrojowym oświetleniem i intymną atmosferą.

Impreza andrzejkowa koło Warszawy to znakomita propozycja dla osób, którym zależy zarówno na fantastycznej zabawie, wyśmienitej kuchni czy doskonałych koktajlach, jak i chwilowym oderwaniu się od codzienności. I choć w Artis Loft Hotel cenimy sprawdzone rozwiązania, każdego roku staramy się zaskoczyć gości nową atrakcją. Chcesz wiedzieć, co zaplanowaliśmy tym razem?

fot. pexels