27.05.2020

Świętujemy Dzień Hamburgera

Już 28 maja obchodzimy Światowy Dzień Hamburgera. Ponieważ burger oferowany przez naszą hotelową restaurację Five Colours stał się już legendą, postanowiliśmy – na okoliczność tego święta – zaproponować naszym Gościom niecodzienną promocję.

Świętujemy Dzień Hamburgera

Choć trudno dziś jednoznacznie wskazać twórcę pierwszego hamburgera, nie ulega dziś wątpliwości, że historia kotleta z wołowiny zamkniętego w bułce ma ponad 100 lat. I choć nazwa potrawy słusznie kojarzy nam się z Hamburgiem, warto podkreślić, że to pochodzący z Niemiec imigranci zaczęli je przyrządzać za Oceanem. Później hamburger zaczął być popularny nie tylko w USA, ale na całym świecie.

Sukces okazał się na tyle wielki, że rynek opanowały światowe sieci gastronomiczne, oferujące proste i… niezbyt zdrowe kanapki z kotletem, słusznie kojarzące się z jedzeniem śmieciowym. Na szczęście sytuacja zaczęła się zmieniać w ostatnich latach. Wiele lokali wyspecjalizowało się w serwowaniu burgerów przyrządzanych z wysokiej jakości mięsa, bułek pozbawionych sztucznych dodatków z mnóstwem ekologicznych warzyw.

Nie inaczej jest w naszej restauracji. Burgery przygotowane przez Szefa Kuchni przeszły już do historii i są ulubionym daniem naszych hotelowych Gości. Mięso uformowane jest z najlepszej jakości siekanej wołowiny, precyzyjnie zgrillowane do właściwego stopnia wysmażenia. Klienci chwalą sobie też formę otwartą burgera, co z jednej strony eksponuje wszystkie dodatki, a także powala na swobodną konsumpcję. Kotlet świetnie komponuje się ze świeżymi dodatkami w postaci pomidora, ogórka, krążków cebulowych oraz rukoli. Nie może oczywiście zabraknąć chrupiącej przennej bułki oraz własnoręcznie przygotowanego sosu pieczarkowo-chrzanowym.

Światowy Dzień Hamburgera to okazja do skosztowania naszego kultowego dania. I na tę okoliczność proponujemy nową niższą cenę 29 zł zamiast 38 zł. Promocja obowiązuje jedynie 28 maja. Zapraszamy!

newsletter
Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej w Polityce prywatności.

OK, zamknij