Skontaktuj się
14.12.2019

Park of Poland – czyli największy park wodny w Europie

Park of Poland pod Mszczonowem na Mazowszu to jedna z najbardziej wyczekiwanych inwestycji w Polsce. Już wkrótce planowane jest otwarcie pierwszego etapu gigantycznego kompleksu rozrywkowego. Suntago Wodny Świat będzie największym zadaszonym parkiem wodnym nie tylko w Polsce, ale także w Europie.

Park of Poland – czyli największy park wodny w Europie

Park of Poland – aquapark Mszczonów

Wizyta w Suntago Wodny Świat pozwoli poczuć ciepło i klimat egzotycznych wakacji bez względu na porę roku. Kompleks powstaje na działce o powierzchni 20 hektarów, całkowita powierzchnia basenów będzie wynosić 3500 m2, a największego z nich – imponujące 1000 m2. Dziennie Suntago będzie w stanie przyjąć nawet 15 000 gości, na których, oprócz wodnych atrakcji, o których więcej za chwilę, czekać będzie sześć restauracji i pięć barów przy basenach.

Suntago Wodny Świat – atrakcje

Park wodny, który powstaje w ramach inwestycji Park of Poland, będzie składał się z kilku stref tematycznych, oferując zabawę w wodzie o różnych obliczach. Będą to strefy:

 • Jamango,
 • Relax,
 • Saunaria,

Wodna dżungla Jamango spełni oczekiwania wszystkich miłośników wrażeń. W strefie znajdą się 32 zjeżdżalnie o długości ponad 3 kilometrów – wśród nich najdłuższa w Europie kryta zjeżdżalnia, mierząca aż 320 metrów. Niezapomnianych przeżyć dostarczy też basen z falami o powierzchni 845 m2, dzika rzeka przygód o długości 427 metrów oraz zewnętrzny basen termalny z barem o powierzchni 215 m2. Wyjątkową atrakcją będzie również symulator Surf-Air, który amatorom wodnych rozrywek pozwoli surfować pod dachem. Z kolei do dyspozycji najmłodszych oddane zostaną wewnętrzny i zewnętrzny plac zabaw z ciepłą wodą oraz brodzik dla dzieci. Powiew egzotyki zapewni natomiast 300 prawdziwych palm.

Strefa Relax, jak sama nazwa wskazuje, będzie idealnym miejsce do wypoczynku i regeneracji sił. Strefa obejmować będzie basen termalny o powierzchni 840 m2 z dwoma barami, cztery baseny witalne, w tym basen z wodą siarczkowo-siarkowodorową i trzy baseny solankowe oraz basen zewnętrzny z wodą termalną o temperaturze 34C. Wyciszenie przyniesie także relaks w pięknym ogrodzie o powierzchni 20 000 m2, zaś upragnione odprężenie – masaż w profesjonalnym gabinecie. W ciepłe dni otwierany nad strefą dach pozwoli rozkoszować się promieniami słońca, a całości dopełni 400 prawdziwych palm sprowadzonych z Florydy, Malezji i Kostaryki.

Trzecią strefą w w parku Suntago Wodny Świat będzie Saunaria. Kompleks saun o łącznej powierzchni 2500 m2 będzie oferował 12 tematycznych atrakcji, które pozwolą gościom przenieść się w niezwykły egzotyczny świat. W strefie Saunaria znajdą się:

 • baseny witalne,
 • łaźnie parowe,
 • grota solna,
 • komnata śnieżna,
 • sauna akwarium,
 • sauna fińska,
 • sauna japońska,
 • sauna Malediwy,
 • sauna aromatyczna,
 • wioska egipska (składająca się z pięciu saun),
 • prysznic Calla.

Największa sauna ma umożliwiać relaks nawet 80 osobom jednocześnie!

Park of Poland – kiedy otwarcie?

Wiemy już, jakie atrakcje zapewni nam pierwsza część kompleksu Park of Poland. Pozostaje jednak jedno pytanie: kiedy otwarcie parku wodnego pod Mszczonowem? Suntago Wodny Świat miało otworzyć swe podwoje dla gości pod koniec 2019 roku, ale najprawdopodobniej termin ten ulegnie zmianie. Na terenie budowy trwają ostatnie prace, równolegle odbywa się też rekrutacja pracowników, więc obecnie mówi się o początku 2020 roku.

Park wodny Suntago – jak dojechać?

Inwestycja Park of Poland, którego częścią będzie Suntago Wodny Świat, realizowana jest w miejscowości Wręcza, w gminie Mszczonów, w województwie mazowieckim. Kompleks jest usytuowany w odległości około 50 kilometrów od centrum Warszawy, a zarazem niespełna 8 kilometrów od Artis Loft Hotel. Do Park of Poland będzie można dojechać autostradą A2 i drogą ekspresową S8 – gościom naszego obiektu zajmie to natomiast do kilkunastu minut.

Skontaktuj się z nami!

* Pola wymagane

newsletter
Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej w Polityce prywatności.

OK, zamknij