Jeżeli chcesz odkryć jaki posiadasz talent? Jeżeli czujesz w sobie pasję, ale nie wiesz jak ją wyrazić? Jedyne czego Ci potrzeba to przestrzeń, możliwości i Mistrz, który Cię poprowadzi i sprawi, że rozwiniesz skrzydła! Warsztaty Agaty Steczkowskiej są skierowane do dzieci, młodzieży i dorosłych, którzy chcą odkryć i rozwinąć swoje artystyczne zdolności. Przyjedź do nas na wakacje, poznaj wyjątkowych artystów i rób to co kochasz!
Oferta zawiera:
nocleg w komfortowych LOFTACHcałodzienne wyżywienie: śniadanie, obiad i kolacja
ubezpieczenie NNW PZUudział w 8 blokach warsztatów artystycznych- warsztaty chóralne - odkrywają potencjał warsztatowiczów i uczą technik posługiwania się głosem
- warsztaty indywidualnej emisji głosu - warsztaty skierowane do młodych solistów, którzy pod okiem mistrza ćwiczą prawidłowy oddech i artykulację na podstawie dzieł: Moniuszki, Chopina, Schuberta czy Mozarta.
- warsztaty bębniarskie - warsztaty, które uczą koncentracji, ale również są doskonałą okazją do poznania niezwykle rzadkich instrumentów: clave, palitos, shekery i covbele
- warsztaty instrumentalne -warsztaty dają możliwość nauki na najmłodszym instrumencie świata - handpanie. To również analiza technik i tradycji, które wpłynęły na obecny kształt i techniki gry na fletach alikwotowych czy instrumentach stroikowych.
- warsztaty autoprezentacji - przekazują tajniki przygotowania i prowadzenia prezentacji
- warsztaty fotograficzne - obejmują wykład z historii fotografii i zajęcia praktyczne. Uczestniczy doskonalą umiejętności: wyczucie kompozycji, kierunek światła czy praca z modelem.
- warsztaty kostiumowe są okazją do tworzenia autorskich elementów kostiumu: kapeluszy, hełmów, kołnierzy, biżuterii przy wykorzystaniu nietypowych materiałów jak: gąbka, folia, siatka montażowa, taśmy, kleje, plastikowe sztućce, patyczki, sznury, makarony, sztuczne kwiaty.
- warsztaty plastyczne - celem warsztatów jest rozwijanie umiejętności i wyobraźni uczestników. Uczestnicy, posługując się różnymi technikami wykonują plakaty, które są wystawiane na zakończenie warsztatów. Najlepsze plakaty są publikowane na stronie Fundacji Agaty Steczkowskiej.
- opiekę wychowawców dla wszystkich niepełnoletnich uczestników
wieczór integracyjny z wspólnym grillowaniem i pieczeniem kiełbasek na ognisku
rozległy teren zielony z oczkiem wodnym i leżakami
- plac zabaw
- siłownia na powietrzu
bufet kawy i herbaty w loftach
internet bezprzewodowy bez limitu
bezpłatny i monitorowany parking
Pakiet dostępny od 30 czerwca do 9 lipca 2019
Zapraszamy do rezerwacji:
tel. +48504991148 lub email: hotel@artis-loft.pl
Warsztaty- czyli co będziemy robić?
warsztaty chóralne mają za zadanie odkryć i określić potencjał warsztatowicza.
Warsztaty uczą współpracy dążącej do jednolitego i pięknego współbrzmienia w dwu, trzy i czterogłosie,
pobudzają kreatywność muzyczną, wyciszają wewnętrznie, wyczulają na różnorodność barwy poszczególnych głosów i ich indywidualnego brzmienia. Uczestnicy uczą się ciekawych rzeczy związanych z głosem: głos ludzki jako instrument, dźwięk jako zjawisko akustyczne, cechy dźwięku, zjawiska dźwiękowe, co to jest wyobraźnia dźwiękowa, na czym polega inteligencja muzyczna, czysta intonacja, markowanie, jak opanować prawidłową wibrację głosu, co to są dźwięki przejściowe, koguty, kiksy, co kryje w sobie określenie – technika krycia głosem, rejestry głosowe, falset, jaka jest rola spółgłosek i samogłosek w śpiewie, co to jest oddech dobierany i podparcie oddechowe.
warsztaty indywidualnej emisji głosu są skierowane do osób zainteresowanych śpiewem solowym. Młody wokalista musi opanować: prawidłowy sposób oddychania, oparty na intensywnej pracy przepony, -miękki sposób atakowania dźwięków (jest to związane z prawidłową bądź nie pracą strun głosowych), – prawidłową i efektywną artykulację, oraz coś co jest bardzo trudne do opanowania – maksymalne wykorzystanie rezonansu(umiejętność takiego ukierunkowania fali dźwiękowej, aby pobudzając rezonatory głosowe uzyskać jak najlepsze wzmocnienie tonu
podstawowego głosu). Młodzi artyści ćwiczą na bazie dzieł mistrzów: N. Vaccaia , Concone, Lutgena, proste pieśni takich kompozytorów jak S.Moniuszko, F.Chopin, F. Schubert, W.A. Mozart, proste arie starowłoskie aż po duety z pięknych kompozycji J. Ruttera czy A.L.Webbera.
warsztaty bębniarskie - pozwalają się odprężyć i uczą koncentracji. Młodzi artyści poznają różne instrumenty perkusyjne, które od setek lat towarzyszą bębniarzom. Są to clave, palitos, shekery grzechotki i rożnego rodzaju dzwonki nazywane często cowbelami. W ramach warsztatu proponujemy zarówno naukę rytmów afrykańskich, afro-kubańskich jak również współczesne adaptacje tych rytmów spotykane w muzyce popularnej – dancehallu, hip-hopie, reggae, funky czy jazzie. Dla osób, które będą chciały pogłębiać grę na bębnach proponuję rozwój w zakresie technik gry, technik wydobywania różnorodnych dźwięków, gry indywidualnej z zespołem rozrywkowym oraz w zakresie polirytmii.
warsztaty instrumentalne - podczas nich uczestniczy poznają najmłodszy instrument świata: handpan i uczą się na nim grać. Jednocześnie Piotr Nowotnik wprowadza warsztatowiczów w tradycje aerofonów Europy środkowej, Północnej oraz Azji.Jest to analiza nie tylko pochodzenia ale i tradycji, które wpłynęły na obecny kształt i techniki gry na fletach alikwotowych, instrumentach stroikowych, fletach dwukomorowych oraz instrumentach hybrydowych.
warsztaty autoprezentacji przekazują tajniki przygotowania i prowadzenia prezentacji: skuteczne wzorce przekazu informacji, rodzaje i elementy prezentacji, struktury informacyjne prezentacji, rola obrazu w przekazywaniu informacji, retoryka – sztuka mówienia, ocena prezentacji. Poruszane są również tematy: cel prowadzenia
prezentacji, oczekiwania publiczności i sposoby zaspokojenia tych oczekiwań. Nie mniej ważne są zasady: prowadzenie prezentacji, czas w prezentacji, zachowanie się w czasie prezentacji, kontakt z publicznością
Wygłaszanie prezentacji, mówienie, postawa, mimika, gesty i używanie pomocy wizualnych oraz analiza zachowania uczestników.
warsztaty fotograficzne - głównym założeniem uczestnictwa w warsztacie jest bliższe poznanie medium jakim jest fotografia, poprzez przygotowany program: wykład z historii fotografii, zajęcia teoretyczne i praktyczne.
Warsztatowicze uczą się świadomego użycia medium fotograficznego do osiągnięcia konkretnego efektu.
Doskonalą takie umiejętności jak wyczucie kompozycji ,kierunek światła, perspektywa i praca z modelem.
warsztaty kostiumowe - podczas warsztatów uczestnicy zapoznają się z właściwościami materiałów, ich strukturą i ograniczeniami. Pretekstem do działań plastycznych jest tworzenie autorskich elementów kostiumu - nakryć głowy:kapelusze, hełmy, kołnierze, naramienniki czy biżuteria. Na warsztatach uczestnicy zaplanują i wykonają własnoręcznie powyższe elementy przy pomocy nietypowych materiałów: gąbka, folia, siatka montażowa, opakowania po produktach, patyczki, kleje, taśmy, plastikowe sztućce, sznury, makarony, sztuczne kwiaty, włosy, pióra.
warsztaty plastyczne - celem warsztatów jest rozwijanie umiejętności manualnych i wyobraźni uczestników. Zajęcia odbywają się w pracowni lub plenerze. Uczestnicy posługuję się sztalugami, deską rysunkową, papierem brystolem i tekturą, ołówkami, farbami temperowymi i akrylowymi, akwarelami oraz pędzlami. Warsztat wieńczy wystawa plakatów promujących Mistrzowskie Warsztaty Agaty Steczkowskiej, które będą również publikowane na stronie fundacji.
Mistrzowie - czyli kto będzie nas prowadził?
Małgorzata Woltman-Żebrowska
Jacek Żelazek
Zbigniew Karumi Węgliński
Jacek Stachowiak
Joanna Lisowska
Piotr Nowotnik
Przemysław Pietrzak
Katarzyna Maria Zielińska
Grzegorz Ajdacki
Mariola Król
Halina Rościszewska-Narloch
Monika Zamachowska
Marek Wrona
Paweł Althamer
Agnieszka Zawisza
Konrad Imiela
Paweł Steczkowski
Dorota Nowakowska
Piotr Butkiewicz
Beata Pendowska
Julia Szmyt
Magdalena Rząsa
Marcin Rząsa
Janusz Zadura
Anna Braćko
Zbigniew Zamachowski
Katarzyna Lewandowska
Jerzy Krystyn Olszewski
Robert Buszta
Anna Winiarek
Joanna Minkiewicz
Marcin Steczkowski
Grzegorz Kotłowski
Marcin Bondarowicz
Rafał Zawistowski
Anna Imiela-Szcześniak
Jacek Steczkowski
Konrad Imiela
Szymon Szcześniak