Zimowe atrakcje koło Warszawy – co warto zobaczyć?

Zima nie sprzyja zwiedzaniu? Nic bardziej mylnego! W najzimniejszą porę roku nie tylko możesz poznać nowe miejsca, ale też zyskujesz możliwość odkrywania ich w wyjątkowych okolicznościach przyrody. Tylko gdzie warto pojechać? Przedstawiamy najciekawsze zimowe atrakcje koło Warszawy.

Park w Radziejowicach

Park w Radziejowicach, czyli nasza pierwsza propozycja, znajduje się bardzo blisko hotelu Artis Loft – dojedziesz tam w mniej niż 5 minut. Jego historia sięga początków XIX wieku i jest związana z dziejami radziejowickiego pałacu, wraz z którym tworzy zabytkowy zespół pałacowo-parkowy. Park krajobrazowy w stylu angielskim powstał w czasie, gdy tutejszy majątek należał do rodziny Krasińskich. Obecnie park w Radziejowicach jest lubianym przez mieszkańców i turystów miejscem spacerów, rekreacji i relaksu na łonie natury. Podczas wizyty w parku warto zobaczyć aleję lipową i jesionową, które wpisano na listę pomników przyrody, galerię rzeźb oraz – oczywiście – pochodzący z XV wieku pałac, wzniesiony jako reprezentacyjną siedzibę rodu Radziejowskich.

Podkowa Leśna

Podkowa Leśna, leżąca niespełna pół godziny jazdy od hotelu Artis Loft, nie bez powodu nazywana jest miastem-ogrodem. Wszystko za sprawą pięknych willi oraz ulic przecinanych pasmami zieleni i strumieni. To świetne miejsce dla miłośników architektury, a także amatorów aktywności na świeżym powietrzu.

Przeczytaj także: Co można robić w ferie zimowe? Sprawdzone propozycje koło Warszawy

W Podkowie Leśnej i pobliskim Lesie Nadarzyńskim panują wyśmienite warunki do długich spacerów, nordic walkingu, a przy sprzyjających warunkach – również wycieczek rowerowych. W Podkowie Leśnej warto zobaczyć też Leśny Park Miejski oraz rezerwat Parów Sójek – to kompleks pełen dębów i grabów liczących nawet ponad 130 lat.

Ciechanów

Choć Ciechanów to raczej propozycja na całodniową wyprawę, nie ulega wątpliwości, że jest jednym z ciekawszych punktów na turystycznej mapie regionu. Do Ciechanowa, jednego z najstarszych miast Mazowsza, z hotelu Artis Loft dojedziesz w niecałe 2 godziny.

Zobacz również: Jak dbać o odporność zimą?

Ciechanów może poszczycić się licznymi zabytkami – warto zobaczyć tam między innymi XIX-wieczny ratusz, kościół farny z XVI wieku czy Farską Górę, na której znajdowało się grodzisko z warownymi podgrodziami. Jednak za największą atrakcję Ciechanowa uznaje się zrewitalizowany Zamek Książąt Mazowieckich, który zachwyci i małych, i dużych. Zbudowany na przełomie XIV i XV wieku ciechanowski zamek to obecnie obiekt muzealny o charakterze trwałej ruiny.

Puszcza Kampinoska

Puszcza Kampinoska jest oddalona od hotelu Artis Loft o około godzinę jazdy samochodem. Puszcza, potocznie zwana Kampinosem, jest świetnym celem wycieczek niezależnie od pory roku – i to zarówno w pojedynkę, jak i we dwoje czy całą rodziną. Na terenie Puszczy Kampinoskiej wyznaczono wiele szlaków, dzięki czemu z łatwością dobierzesz trasę do własnych potrzeb i możliwości. Warto w tym miejscu podkreślić, że Puszcza Kampinoska jest parkiem narodowym, dlatego na jej terenie nie wolno poruszać się poza szlakami oraz po zmroku.

Ogród Zoologiczny w Płocku

Miejski Ogród Zoologiczny w Płocku położony jest niewiele ponad godzinę jazdy od Artis Loft Hotel. To doskonałe miejsce zwłaszcza na rodzinny wypad. Aktualnie w ZOO zamieszkuje około 580 gatunków zwierząt, w tym rzadko spotykanych w innych ogrodach. W ZOO w Płocku można zobaczyć lwy, pandy, słonie, zebry, foki, kilkadziesiąt gatunków ptaków, aligatory, węże czy żółwie. Ponadto w ogrodzie funkcjonuje Mini ZOO, które zamieszkują kaczka, koza, królik, kuc, kura czy owce – ten punkt programu z pewnością przypadnie najmłodszym uczestnikom wycieczki!