Zabawy integracyjne dla pracowników

Impreza integracyjna to nie tylko sposób na to, by pogratulować podwładnym osiągniętych wyników czy podziękować im za wytężoną pracę. To także doskonała okazja, by spędzić z pracownikami czas w nieco innej, mniej formalnej atmosferze. By urozmaicić wyjazd, w jego planie warto wygospodarować trochę czasu na dodatkowe atrakcje i zabawy, które pomogą rozluźnić atmosferę i zacieśnić więzi w zespole.

Najczęściej integracja pracownicza polega na zabawie do białego rana. Wyśmienite jedzenie, kolorowe drinki i dobra muzyka grana przez DJ’a sprzyjają wspólnym tańcom i swobodnym rozmowom, dzięki czemu tego typu imprezy są stałym punktem programu wyjazdów integracyjnych. I choć nie sposób zaprzeczyć, że pracownicy zwykle właśnie na nie czekają najbardziej, zabawy integracyjne również potrafią ich mile zaskoczyć. Sekret tkwi w tym, by właściwie je dobrać.

Gry i zabawy integracyjne – jakie wybrać?

W pierwszej kolejności należy zastanowić się, jakie zajęcia odbywały się na wcześniejszych tego typu wyjazdach. W miarę możliwości lepiej ich nie powtarzać, chyba że zostały bardzo pozytywnie odebrane przez pracowników. Przewidywany odbiór zaproponowanej formy spędzenia czasu to kolejny aspekt. Na podstawie wcześniejszych obserwacji i doświadczenia pracownika obiektu, w którym organizujemy imprezę, koordynującego nasze wydarzenie, należy postarać się wstępnie przeanalizować, jak zespół może przyjąć konkretny pomysł.

Następna kwestia, istotnie określająca wachlarz dostępnych możliwości, to liczebność grupy. Miejmy na uwadze, że inne formy spędzania czasu można zaproponować grupie liczącej 30-40 osób, a inne, gdy uczestników jest 100 lub więcej. Pamiętajmy przy tym, że wraz ze wzrostem liczby osób, rosną także szacunkowe koszty wydarzenia.

Atrakcje na imprezę firmową a mały budżet

Oczywiście mniej zasobny budżet nie oznacza, że musimy zrezygnować z dodatkowych atrakcji. Możliwości jest naprawdę sporo, więc nawet przy licznej grupie, a jednocześnie ograniczonym budżecie, będziemy mogli wybrać jakąś ciekawą opcję. Jednym z wariantów, cieszących się szczególną popularnością, są gry terenowe. Zarazem jest to jedna z bardziej atrakcyjnych i lubianych przez pracowników form spędzania czasu, więc szanse na spotkanie się z aprobatą z ich strony są naprawdę duże.

Terenowe gry integracyjne dla pracowników

Jak może wyglądać gra terenowa na imprezie integracyjnej? Uczestnicy wydarzenia zostają podzieli na grupy, które ze sobą rywalizują lub współpracują. Gra polega na przemierzaniu wyznaczonego obszaru i odnalezieniu oraz wykonaniu określonych zadań. W zależności od ustaleń, mogą być to zadania sportowe, zagadki logiczne, strzelectwo czy nawet przejażdżki pojazdami mechanicznymi.

Gra odbywa się według scenariusza, który łączy konkurencje w spójną całość. Tego typu zabawy integrujące grupę są niezwykle angażujące, wymagają skupienia, a jednocześnie dają ogrom satysfakcji. Warto jednak mieć na uwadze, że do przeprowadzenia takiej gry będzie potrzebny odpowiednio duży teren lub bliskie sąsiedztwo łąk czy lasów – na to zaś możemy liczyć decydując się na organizację imprezy firmowej w hotelu poza miastem.

Wyjazdy integracyjne w filmowym klimacie

Teraz przeniesiemy się w zupełnie inny, filmowy świat. Dla dużej, liczącej nawet ponad 100 osób grupy można zorganizować Dzień Filmowy oraz Wieczorną Galę Oscarową. Takie zabawy integracyjne dla firm najlepiej dzielić na dwie części. Zadaniem uczestników, podzielonych na 10 grup, jest przygotowanie się do odegrania scen według dostarczonego scenariusza i zgodnie z tematem przewodnim. Oprócz tego, biorący udział w zabawie muszą dobrać odpowiednią garderobę.

Choć uczestnicy otrzymują scenariusze, zadanie nie ma określonych wytycznych – ogranicza ich zatem tylko wyobraźnia. Podczas odgrywania scen, „aktorzy” mogą dowolnie korzystać z przestrzeni hotelowej, a po zakończeniu zdjęć, sceny są montowane przez fachowców. Wieczorem natomiast organizowana jest uroczysta Wieczorna Gala Oscarowa, na której nie brakuje czerwonego dywanu, ścianki do zdjęć, błysku fleszy i złotych statuetek. Filmy ocenia niezależne jury, składające się z pracowników obiektu. Nagrody są wręczane w trzech kategoriach: najlepszy film, najlepsza rola damska oraz najlepsza rola męska.

Dzień Filmowy i Wieczorna Gala Oscarowa to świetna zabawa zarówno podczas odgrywania scen, jak i oglądania już zmontowanych filmów. Nie trzeba zapewne dodawać, że całość odbywa się w fantastycznej atmosferze, a szampańskie nastroje towarzyszą uczestnikom imprezy firmowej podczas późniejszej zabawy do białego rany.

Gry integracyjne – escape room

Doskonałą metodą integracji mniejszej grupy może być z kolei zabawa typu escape room. Zadaniem twoich pracowników jest wyjście z zamkniętego pokoju, ale w tym celu muszą rozwiązać rozmaite zagadki. Nie obejdzie się bez szukania ukrytych wskazówek, otwierania kłódek, wpisywania kodów czy odnajdywania kluczy, które pozornie wydają się niemożliwe do zdobycia.

Uczestników wyjazdu dzieli się na małe grupy i zamyka w osobnych pomieszczeniach. Mają oni dokładnie godzinę, by rozwiązać zadanie i wydostać się z pokoju. Co jednak najciekawsze, fabuła tej gry dla grupy nie musi być liniowa, co oznacza, że zagadki mogą zostać rozwiązane na kilka sposobów.

Niezawodne gry i zabawy dla dorosłych

Jeśli natomiast zależy nam na prostszej w formie rozrywce z elementami rywalizacji, możemy zdecydować się na grę w stylu „Jeden z dziesięciu” czy „Kalambury”, wymagające refleksu, sprytu oraz oczywiście współpracy. Jako że są to powszechnie znane zabawy, wszyscy bardzo dobrze znają ich zasady. W tym przypadku urozmaiceniem jest wspomniana już rywalizacja, która integruje pracowników, dążących do wspólnego celu – zwycięstwa. Zaś z punktu widzenia przełożonego czy właściciela firmy, ta pozornie niewinna zabawa może pomóc wyłonić ukrytych liderów w zespołach, którzy odnajdują się w każdej sytuacji.

Imprezy firmowe to nasza specjalność

Organizacja pikniku firmowego czy bardziej eleganckiego bankietu firmowego nie zawsze jest łatwym zadaniem. Jednak nie dla nas! Doświadczeni pracownicy działu sprzedaży naszego hotelu pomogą Ci zaplanować całe wydarzenie, dbając zarówno o jego atrakcyjność, jak i przygotowany na ten celu budżet.