Wielkanoc w hotelu - dlaczego warto?

Coraz częściej planujemy święta poza domem. I dotyczy to nie tylko Bożego Narodzenia – wyjazdy w mniejszym lub większym gronie chętnie planujemy również w Wielkanoc. Co jednak sprawia, że trend ten stale zyskuje popularność i dlaczego tak właściwie warto spędzić święta wielkanocne w hotelu?

Wielkanoc w hotelu – krótkie wakacje w świątecznej atmosferze

Wielkanocny wyjazd to świetna okazja na krótkie, wiosenne wakacje. Budząca się do życia przyroda oraz dłuższe i cieplejsze dni zachęcają do spędzania czasu poza domem. Taka aura tworzy wymarzone tło do wypoczynku zarówno w otoczeniu rodziny, jak i we dwoje. By móc w pełni się tym cieszyć, warto pozwolić sobie na małą ucieczkę nie tylko od wielkomiejskiego zgiełku, ale i świątecznych obowiązków.

Doskonałym na to sposobem jest spędzenie Wielkanocy w hotelu. Oferty przygotowywane przez obiekty noclegowe łączą tradycyjny obrządek z możliwością korzystania z rozmaitych atrakcji, dzięki czemu pobyt staje się znakomitą okazją do regeneracji sił w wyjątkowej, świątecznej atmosferze.

Święta wielkanocne w otoczeniu natury

Niskie temperatury, przeszywające podmuchy wiatru i krótkie zimowe dni sprawiają, że jeszcze bardziej zaczynamy tęsknić za wiosną. Wielkanocny wyjazd to idealny moment, by powitać tę porę roku – pierwsze ciepłe promienie słońca, kwitnące drzewa i kwiaty oraz rześkie, czyste powietrze tworzą wspaniałą scenerię do relaksujących spacerów.

By mieć to wszystko na wyciągnięcie ręki, wybierając miejsce na wielkanocny pobyt, najlepiej zdecydować się na hotel leżący poza miastem, w bliskim otoczeniu przyrody. Nie trzeba wyjeżdżać daleko – w góry czy nad morze – gdyż inne części Polski potrafią zaoferować turystom równie doskonałe warunki do wypoczynku.

Jeszcze lepszym wyborem jest hotel z dużym ogrodem, którym dysponuje między innymi Artis Loft. Przy sprzyjającej pogodzie napić się aromatycznej kawy o poranku, obserwując bawiące się dzieci, lub pozwolić sobie na chwilę wytchnienia przy lampce wina. W takich okolicznościach przyrody pakiet wielkanocny bez wątpienia okaże się odskocznią od obowiązków i miejskiego zgiełku.

Wielkanocne spotkania

Nie zaprzątając sobie głowy świątecznymi obowiązkami i przygotowaniami, możemy skupić się na tym, co najważniejsze – zacieśnianiu więzi z najbliższymi. Warto wykorzystać panującą w Wielkanoc atmosferę i nie myśląc o codziennej gonitwie, cieszyć się czasem spędzanym w towarzystwie tych, na których zależy nam najbardziej.

Śniadanie wielkanocne – ważny element tradycji

Wielkanoc w hotelu nie oznacza, że musimy rezygnować z celebrowania świątecznych tradycji. Obiekty organizujące tego typu pobyty dokładają wszelkich starań, by nawet z dala od domu można było poczuć niezwykły klimat, charakterystyczny dla tego okresu w roku.

Nieodłącznym elementem wielkanocnych tradycji są spożywane w tym czasie potrawy, zwłaszcza te serwowane na śniadanie. Żurek w chlebie, biała kiełbasa z chrzanem, pieczone mięsa, pasztet z żurawiną, przyrządzane na różne sposoby jajka, pięknie dekorowane mazurki czy drożdżowe babki to obowiązkowe pozycje na świątecznym stole. Uroczyste śniadanie, podczas którego królują domowe smaki, zawsze przywołują miłe wspomnienia – dlatego w wielkanocnym menu przygotowanym przez nasz hotel po prostu nie mogło ich zabraknąć.

Wielkanocne atrakcje dla dzieci i dorosłych

Jednak świąteczne pakiety pobytowe to nie tylko komfortowy nocleg i świąteczne śniadanie. W Artis Loft zadbaliśmy również o to, by nie zabrakło w nich zawartych w cenie dodatkowych atrakcji, które uczynią wyjazd jeszcze przyjemniejszym. A wspólne dekorowanie koszyczków, malowanie pisanek czy regionalne wycinanki zachwycą nie tylko dzieci! Prowadzone przez ludowych artystów warsztaty, w ramach których pokazują oni, jak tworzyć małe dzieła sztuki, to fantastyczna okazja, by poznać coś nowego, oderwać myśli od codziennych trosk, a – kto wie – być może znaleźć nową pasję.

Planując świąteczne atrakcje nie zapomnieliśmy oczywiście o naszych najmłodszych gościach, z myślą o których przygotowaliśmy animacje dla dzieci. Zajęcia kulinarne, podczas których mogą one dekorować wypieki pod okiem szefa kuchni, sprawią dużą radość i frajdę każdemu maluchowi! Z kolei dla dzieci spragnionych zabawy na świeżym powietrzu niezapomnianym przeżyciem będzie tradycyjne szukanie zajączka w ogrodzie. Powodzeniem wśród najmłodszych zawsze cieszy się też wielkanocna piniata, lepienie baranków z masy solnej czy sesja zdjęciowa z zającem.

Pobyt warto urozmaicić także korzystaniem z atrakcji, jakie oferuje hotel lub okolica, w której się znajduje. Ciekawe zabytki zainteresują miłośników zwiedzania, a trasy piesze i rowerowe ucieszą amatorów aktywności. Doskonałym pomysłem jest również wizyta w obiekcie sportowo-rekreacyjnym. Kilka minut jazdy samochodem od Artis Loft znajdują się Termy Mszczonów, a nieco dalej kompleks Suntago Wodny Świat – największy zadaszony park wodny nie tylko w Polsce, ale i w Europie.

Świąteczne śniadanie w nowoczesnej odsłonie

Co jednak w przypadku, gdy nie możemy sobie pozwolić na wyjazd na całe święta? W takiej sytuacji znakomitym rozwiązaniem jest skorzystanie z oferty hotelu obejmującej uroczyste śniadanie lub brunch wielkanocny, będący połączeniem późnego śniadania z obiadem. To też idealna propozycja dla całej rodziny, która chce spotkać się przy wspólnym stole i spędzić czas w sielankowej, świątecznej atmosferze.