Jacuzzi - zalety kąpieli w wannie z hydromasażem

Któż z nas nie marzy o kąpieli w jacuzzi po wyczerpującym tygodniu lub intensywnym treningu. Ale czy pluskanie się w wannie z hydromasażem to tylko czysta przyjemność czy może coś więcej? Czy jacuzzi jest bezpieczne? Ile powinna trwać kąpiel w wannie z hydromasażem?

Dziś postanowiliśmy odpowiedzieć na najczęściej pojawiające się pytania związane z jacuzzi. Mamy nadzieję, że rozwieją one wątpliwości i zachęcą do korzystania z gorących kąpieli. Zapraszamy do lektury.

Skąd pochodzi nazwa jacuzzi?

Okazuje się, że w latach 60. XX wieku włoscy emigranci jako pierwsi rozpoczęli produkcję wanien z hydromasażem. Produkowane za Oceanem pierwsze wanny z masażem wodą szybko zdobyły popularność. Inni producenci zaczęli także używać nazwy jacuzzi.

Dla kogo zalecana jest kąpiel w jacuzzi?

Nie ma przeciwskazań wiekowych co do kąpieli w jacuzzi. Mogą z niej korzystać zarówno dzieci, jak i osoby starsze. Kojące właściwości kąpieli z bąbelkami docenią osoby, które wiele godzin pracują w pozycji stojącej lub siedzącej, co negatywnie wpływa na ich kręgosłup i układ krążenia. Wodny masaż pozytywnie wpływa na bóle kręgosłupa, ukoi bóle stawów, zalecany jest też dla osób cierpiącym na choroby zwyrodnieniowe.

Osoby przepracowane i zestresowane również docenią walory jacuzzi. Poza poprawą nastroju kąpiel w wannie z hydromasażem zmniejszy bóle głowy i napięcie mięśni. Po chwili relaksu w jacuzzi i sen powinien być głębszy i spokojniejszy.

Co dają regularne wizyty w jacuzzi?

Co daje nam kąpiel w jacuzzi? To przede wszystkim skuteczny sposób na oderwanie się od codziennych kłopotów i zwiększenie komfortu psychicznego. Okazuje się, że już 10-minutowa kąpiel w wannie z hydromasażem obniża poziom stresu i działa na organizm niezwykle relaksująco. W trakcie wodnego masażu uwalniane są endorfiny, czyli hormony szczęścia. Jacuzzi wpływa więc pozytywnie na nasze samopoczucie i niweluje odczuwanie bólu.

Jakie jeszcze korzyści płyną z wizyty w jacuzzi? Kąpiele pozwalają zmniejszyć obrzęki nóg, zmniejszają ból ścięgien, więzadeł, stawów oraz napięciowego bólu głowy. Jeśli doskwiera ci częsty ból pleców, zwłaszcza dolnego odcinka kręgosłupa, hydromasaż może okazać się zbawienny. Regularne wizyty w jacuzzi nierzadko zalecane są osobom po różnego rodzaju kontuzjach.

Pamiętajmy, że kąpiele w jacuzzi pomagają oczyścić organizm z toksyn, zastępując je tlenem i substancjami odżywczymi.

Jacuzzi – jaka temperatura wody jest optymalna?

Zalecana optymalna temperatura wody w jacuzzi powinna wynosić od 35 do 38 stopni. W przypadku gdy temperatura wody wynosi powyżej 38 stopni staraj się nie przebywać w wannie dłużej niż 10 minut. Nie zaleca się brać tak gorących kąpieli brać osobom, które cierpią na bezsenność lub mają problemy z układem krążenia. Nie zaleca się korzystanie z wanny z hydromasażem, gdy temperatura wody przekracza 40 stopni.

Jacuzzi. Jak długo można brać kąpiel?

Zaleca się, by korzystać z kąpieli w jacuzzi nie dłużej niż przez 10, maksymalnie 15 minut. Zbyt długa kąpiel w wannie z hydromasażem może negatywnie wpłynąć na układ krwionośny i powodować wysuszanie skóry. Dla pewności stosuj się do zasady: im wyższa temperatura, tym krótsza kąpiel.

Czy jacuzzi pomaga na cellulit?

Kąpiel w jacuzzi wygładza naszą skórę, poprawiając jej ukrwienie, przyspiesza spalanie tkanki tłuszczowej. W ten sposób wodne masaże pomagają w redukcji cellulitu. Sama kąpiel w wannie z bąbelkami raczej nie wystarczy, by skutecznie walczyć ze skórką pomarańczową. Nie oznacza to jednak, że należy z jacuzzi zrezygnować. Raczej wspomagać kąpiele w wannie z hydromasażem także innymi sposobami na walkę z cellulitem, między innymi aktywnością fizyczną, zdrową dietą.

Jacuzzi a ciąża. Co warto wiedzieć?

Zaleca się nieużywanie masaży wodnych przez pierwsze 3 miesiące ciąży. W kolejnych miesiącach kąpiele w jacuzzi są możliwe pod warunkiem, że temperatura wody nie przekracza 32 °C. Przyszłe mamy, które skarżą się na bóle pleców i obrzęki nóg, z pewnością w wodzie z bąbelkami poczują się lepiej. Kąpiele w jacuzzi kobiety w ciąży powinny jednak konsultować ze swoim lekarzem.

Kojące właściwości kąpieli w jacuzzi docenią kobiety po porodzie. Krótki pobyt w jacuzzi przywraca sprężystość mięśni brzucha.

Apartament z jacuzzi. Który wybrać w okolicach Warszawy?

Jeśli przekonały Was zalety kąpieli w jacuzzi i poszukujesz apartamentu z jacuzzi w pokoju, warto wybrać hotel Artis Loft znajdujący się zaledwie 40 kilometrów od Warszawy. Nowoczesny design, loftowy styl, piękne okoliczności przyrody, komfortowe i co najważniejsze nowe apartamenty z jacuzzi z pewnością przypadną Wam do gustu.

Więcej szczegółów odnośnie oferty Artis Loft Hotel znajdziecie w zakładce Apartament z jacuzzi.

Przeciwwskazania do korzystania z jacuzzi

Chociaż kąpiel w wannie z hydromasażem uważa się za bezpieczną, istnieje kilka przeciwskazań. Z jacuzzi nie powinny korzystać osoby cierpiące na nadciśnienie tętnicze, choroby i stany zapalne skóry, choroby przewlekłe, infekcje dróg moczowych, niektóre choroby układu krążenia, niską krzepliwość krwi lub z otwartymi ranami.