Internet w hotelu – dlaczego jest taki ważny?

Komfortowe wyposażenie, ciekawy wystrój, nietypowy design czy bogaty wachlarz usług – to tylko kilka aspektów, które pozwalają wyróżnić hotel na tle konkurencji. Jednak nieodłącznym elementem dzisiejszego świata są również technologie. Z tego powodu turyści, zarówno indywidualni, jak i biznesowi, za naturalny uznają fakt, że w hotelu powinien działać niezawodny internet.

Nie ulega wątpliwości, że czasy, a wraz z nimi oczekiwania klientów hoteli, zmieniają się niezwykle dynamicznie. Obecnie turyści liczą nie tylko na wygodne łóżko czy smaczne śniadanie, ale też dodatkowe udogodnienia, do których należy zaliczyć bezprzewodową sieć WiFi.

Szybki internet w hotelu – dla kogo jest niezbędny?

Na ten aspekt zwraca uwagę niemal każdy gość – planujący wypoczynek w kraju i zagranicą, podróżujący w celach służbowych czy prywatnych. Dostęp do internetu na terenie całego obiektu jest istotny przede wszystkim dla klientów biznesowych. Dla nich pokój hotelowy na czas wyjazdu staje się także miejscem pracy, a niezawodny internet jest potrzebny do bezproblemowej komunikacji ze współpracownikami czy kontrahentami.

Szybki internet jest też kluczową kwestią dla firm, które poszukują odpowiedniego miejsca do organizacji konferencji. Nierzadko częścią takich spotkań są wideokonferencje z osobami przebywającymi w innych miastach bądź krajach, więc sprawnie działające łącze internetowe jest dla nich wręcz niezbędne.

Dostęp do sieci w każdym pokoju jest jednak ważny także dla gości indywidualnych, którzy podczas wyjazdu chcą między innymi swobodnie przeglądać strony czy korzystać z mediów społecznościowych, gdzie dzielą się wrażeniami z podróży. Prędkość internetu udostępnionego w obiekcie powinna również umożliwiać wyszukiwanie potrzebnych informacji, oglądanie filmów czy odbieranie i wysyłanie maili.

Internet w Artis Loft Hotel

W Artis Loft wiemy, jak istotne jest dobrze działające Wi-Fi. W tym celu jesienią 2019 roku zmieniliśmy łącze na szybsze, a dodatkowo zadbaliśmy o odpowiednią gęstość punktów dostępu do sieci, dzięki czemu z internetu można korzystać na terenie całego obiektu. Dzięki temu nawet przy pełnym obłożeniu hotelu oraz przy dużej liczbie wykorzystywanych do łączenia się z siecią urządzeń, zużywanych jest niespełna 70% dostępnych zasobów.

Stawiając na sprawdzone, profesjonalne rozwiązania udaje nam się spełniać oczekiwania niemal wszystkich gości hotelowych – zarówno indywidualnych, używających internetu głównie w celach rozrywkowych, jak i biznesowych, dla których bezproblemowe połączenie jest niezbędne w codziennej pracy.