Deepspot w Mszczonowie – najgłębszy basen nurkowy na świecie

Deepspot to miejsce, które wyróżnia się nie tylko na mapie Polski czy Europy, ale i całego świata. Deepspot w Mszczonowie koło Warszawy to najgłębszy basen do nurkowania na świecie, w którym można przeżyć największą podwodną przygodę swojego życia. A to wszystko niecałe 5 minut od hotelu Artis Loft!

Deepspot – basen jedyny w swoim rodzaju

Basen nurkowy Deepspot to – obok Term Mszczonów oraz kompleksu Suntago Wodny Świat – kolejna już fantastyczna atrakcja, jaka powstała w tym niewielkim mieście, położonym około 45 kilometrów od centrum Warszawy. Deepspot to najgłębszy basen nurkowy na świecie, który już został wpisany do Księgi Rekordów Guinnessa. Co wyróżnia to miejsce? Oto jego najważniejsze cechy:

  • 45 metrów głębokości, a dokładnie 45 metrów i 45 centymetrów,
  • 8000 m3 wody najwyższej jakości, zapewniającej doskonałą widoczność,
  • temperatura wody wynosząca 32-34 stopnie Celsjusza na całej głębokości.

Co więcej, Deepspot to miejsce absolutnie dla wszystkich – zarówno osób początkujących, które dopiero chcą zasmakować nurkowania lub zrobić pierwszy kurs, jak i certyfikowanych nurków, którzy mogą nie tylko przeżyć tu wyjątkową przygodę, ale też się doszkalać. Jeszcze nigdy nie nurkowaliście i nie wiecie, czy chcecie spróbować? W Mszczonów Deepspot, znajduje się także specjalny tunel dla widzów, w którym można obserwować innych nurków.

Deepspot – otwarcie

Oficjalne otwarcie Deepspot w Mszczonowie miało miejsce 21 listopada 2020 roku. Zgodnie z informacjami podanymi na stronie obiektu* jest on otwarty przez cały tydzień – od poniedziałku do piątku w godzinach 12:00-23:00, natomiast w soboty i niedziele w godzinach 8:00-24:00.

Deepspot – cennik

Cennik Deepspot w Mszczonowie został podzielony na trzy kategorie: dla osób bez certyfikatu nurkowego, dla osób posiadających certyfikat nurkowy oraz dla instruktorów z umową o współpracy. Zgodnie z informacjami podanymi na stronie obiektu* w przypadku osób bez certyfikatu nurkowego, ceny za nurkowanie Scuba Diving lub Freediving rozpoczynają się od 339 zł. Dla osób posiadających certyfikat nurkowy ceny za trening Scuba Diving lub Freediving rozpoczynają się od 189 zł.

Deepspot – Artis Loft Hotel. Jak dojechać?

Basen nurkowy Deepspot w Mszczonowie znajduje się niespełna 3 kilometry od Artis Loft Hotel. Dojazd samochodem drogą ekspresową S8, a później ulicami Wschodnią, Północną i Warszawską zajmuje więc niespełna 5 minut!

Deepspot – Warszawa. Jak dojechać?

Deepspot położony jest około 45 kilometrów od centrum Warszawy. Jednak dojazd ze stolicy do basenu nurkowego w Mszczonowie również jest bardzo łatwy. Najpierw należy kierować się do drogi krajowej 7, a później dalej trasą ekspresową S8. Na wysokości Mszczonowa należy wybrać zjazd Mszczonów Północ, zjechać na drogę krajową 50, a następnie ulicami Wschodnią, Północną i Warszawską do Deepspot.

* Informacje dotyczące godzin otwarcia Deepspot oraz obowiązującego cennika aktualne na dzień 13.12.2020. fot. Deepspot.com